Genel Başkan Yardımcımız Şerafettin Kılıç, GİK Üyelerimiz, Muhammet Çelebi Keyhıdır, Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, Soner Çontar, Necati Eroğlu, Hayri Kamalı ve Hatay İl Başkanımız Mustafa Eğe ilçe teşkilatlarıyla beraber Hatay’da yerel basın, belediye başkanları, ticaret ve sanayi odası, ziraat odası, muhtarlar, STK temsilcileri, hasta ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını dinledi.
Vatandaşlara karanfiller, simit ayran dağıtan partililer büyük ilgi ile karşılandı.
Son olarak Hatay İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcımız Şerafettin Kılıç, ülkenin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
6’lı Masanın Türkiye’yi içinde bulunduğu tüm sıkıntılardan kurtaracağını ifade eden Kılıç, özellikle ekonomik anlamda vatandaşların büyük bir çıkmazda olduğunu vurguladı.
Türkiye’de ekonominin iyi yönetilmediğine dikkati çeken Kılıç,  “Vatandaşlarımız çok ciddi bir geçim sıkıntısı yaşıyor. 4 kişilik bir aile günde 3 öğün sadece çay simitle beslense bunun aylık maliyeti 9 bin TL’yi buluyor. Asgari ücret ise 8 bin 500 TL. Asgari ücret vatandaşın simit parasına bile yetmiyor. Üretim yok, destekler yetersiz. Üreticilerimiz bir yıl emek verip ürün yetiştiriyor ama alış fiyatları masrafı bile karşılamıyor. Çiftçi gece gündüz maliyetleri girdileri masrafları düşünüyor” dedi.
Adalet konusuna da değinen Kılıç, "Adaletin tesisi en önemli meselemizdi, ama bugün adalet mumla aranır hale geldi.  Biz tüm sorunların ümidi olduğumuza inanıyoruz, 6'lı masa bu gidişatı durdurmak ve bu sistemi değiştirmek isteyen partiler tarafından kurulan milletin masasıdır" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı Adaylarını Tanıttı Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı Adaylarını Tanıttı

4_13-132-141-19

Editör: Musa özyürek