Saadet Partisi, Millî Görüş belediyeciliğinin başkan adaylarını Ankara’da tanıttı. Salon ve çevresinde teşkilat mensupları büyük bir coşku oluşturdu. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "İsraf, rüşvet ve yolsuzluk düzenine son vereceğiz." dedi.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bugün bir kez daha “Haydi Bismillah!” diyoruz. Besmelemizi çekiyor, kollarımızı sıvıyoruz.

 “Yaşanabilir bir Türkiye”, “Yeniden büyük Türkiye” ve “Yeni bir Dünya” için bugün buradan “Haydi Bismillah” diyoruz.

Ankara’nın Güvenliği, Kudüs’ün Özgürlüğünden Geçmektedir

Ülkemiz çok kritik bir dönemden geçmektedir. Bölgemiz ise ne yazık ki bir ateş çemberi içinde! Ekonomik ve sosyal olarak durumumuz maalesef hiç iç açıcı değil.

Bugüne kadar uygulanan yanlış politikalarla gidilebilecek bir yol artık kalmamıştır. Adaletten eğitime, ekonomiden dış politikaya varıncaya dek tüm sahalarda bir zihniyet değişimi ihtiyacın ötesinde artık şarttır.

Öte yandan Katil İsrail, göz göre göre soykırıma devam ediyor. Uluslararası kuruluşlar, İslam ülkeleri ve ne yazık ki Türkiye’miz de, bu süreçte topyekun sınıfta kalmıştır!

Biz biliriz ki, Ankara’nın güvenliği Kudüs’ün özgürlüğünden geçmektedir! Gazze ne kadar huzurlu ise 81 ilimiz de ancak o kadar huzur bulabilecektir.

Bu nedenle şehirlerimizi ayağa kaldırmak mecburiyetindeyiz. Şehirlerimizin ayağa kalkması demek, Türkiye’nin ayağa kalkması demektir!

Türkiye’miz ayağa kalktığı takdirde ise; zalimlerden hesap sorulabilecek, mazlumların yüzü gülebilecektir.

31 Mart, Tarihi Bir Seçimdir

Elbette her seçim önemlidir. Ancak 31 Mart seçimleri, bu anlamda tarihi bir seçimdir. Çünkü bu seçimde sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz.

Vereceğimiz her bir oyla, sadece yerel yönetimlerin değil Türkiye’nin yolunu, istikametini değiştireceğiz.

-Gazze’deki zulmü durduracak bir Türkiye mi, yoksa Gazze’de çocuklar, kadınlar katledilirken, İsrail’e her gün 8 gemi gönderen Türkiye mi; işte buna karar vereceğiz!

-NATO’ya kuyruk olan bir Türkiye mi, yoksa İslam dünyasına öncü olan bir Türkiye mi; buna karar vereceğiz.

-Siyonizmin oyunlarına figüran olan bir iktidar mı, yoksa kendi kuralını koyarak bu oyunları bozan, BOP’u yırtıp atan bir iktidar mı; işte buna karar vereceğiz!

-Dün “ak dediğine kara”, “bugün kara dediğine yarın ak” diyen bir iktidar mı, yoksa savrulmayan, sözünün eri bir iktidar mı; işte buna karar vereceğiz.

Özetle bu seçimi sadece bir yerel seçim olarak görmek mümkün değildir. Bu seçimde ortaya koyacağımız tercihler sadece şehirlerimizin değil ülkemizin de geleceğini belirleyecektir.

Şehirlerimizi Milli Görüş Belediyeciliği ile Buluşturacağız

Bu nedenle omuzlarımızdaki sorumluluklarımız çok ağırdır. Milli Görüşçüler olarak, coğrafyamızda akan kan ve gözyaşını dindirmek boynumuzun borcudur.

Bu ise ancak tüm seçim bölgelerinde Saadet Partimizi güçlü kılmakla mümkün olacaktır.

Zira emin olun, Saadet Partili belediye başkanlarımız sadece kendi şehirlerini değil, aynı zamanda Gazze’yi de yeniden ayağa kaldıracaklardır.

Kendi şehirlerini maddi ve manevi olarak kalkındırırken, Gazze’ye de, Kudüs’e de yardım eli uzatacaklardır.

Belediyelerimizde atacağımız adımlar, Türkiye’nin tamamında ve dünya kamuoyunda dikkat çekecektir.

Şehirlerimiz bizi, biz de şehirlerimize hizmet etmeyi özledik. Kararlıyız, Saadet Partisi olarak bu seçimlerde tüm seçim bölgelerinde ciddi bir netice alacağız inşallah.

Kararlıyız! İnsanımızı 1 Nisan sabahı Milli Görüş belediyeciliği ile buluşturacağız inşallah.

Milli Görüş Nedir?

Milli Görüş, Malazgirt zaferini kazananların görüşüdür. Hakkı ve adaleti Kosova’ya götüren Sultan Murad’ın görüşüdür.

Milli Görüş, Anadolu’da Milli Mücadele’yi yapan Sütçü İmam’ın Maraş’ı, Şahinbey’in Antep’i kurtaran görüşüdür!

Milli Görüş, “Önce Ahlak ve Maneviyat” demektir.

Milli Görüş; oyalama değil köklü icraat, laf değil hizmet, konuşan değil inanan ve yapan demektir.

Milli Görüş; iç barış, kardeşlik ve huzur, devlet ve millet kaynaşması, insan hakları ve adalet, milli, güçlü ve süratli kalkınma, yani Türkiye’nin bütünüyle kalkınması demektir.

-Herkese iş ve herkese refah demektir! Köylüyü, işçiyi, memuru, esnafı ve dar gelirliyi faize ve vergiye ezdirmemek demektir!

-Milli Görüş, uydu değil “lider ülke Türkiye” demektir. Özetle Milli Görüş; “Yaşanabilir bir Türkiye”, “Yeniden büyük Türkiye” ve “Yeni bir Dünya” demektir! Milli Görüşçüler de işte bu salondadır!

Biz Hakkı Üstün Tutarız

İşte bu anlayışla, liyakatli ve tertemiz kadrolarımızla, şehirlerimizin ihtiyacı olan politikalarımız ve projelerimizle 1 Nisan sabahı belediyelerde iş başı yapacağız.

Zira bizim en temel farkımız, biz her şart altında Hakkı üstün tutarız. Hakkı üstün tutmak demek, adil olmak demektir.

Bir belediye başkanı, şehrinde halka en yakın kişidir. Çünkü bir belediye başkanı, orada ikamet eder, bu açıdan milletvekilleri gibi değildir. Bu nedenle problemleri bizzat yerinde görür, sorunları doğrudan bilir, bilmelidir.

Aradan aracıları çıkarmak, bir belediye başkanı için çok önemlidir. Sekreterleri, danışmanları, bürokratları vatandaşla kendisi arasına duvar örmemelidir.

Bizim belediyecilik anlayışımızda, belediye başkanının kapısı ve telefonu 7/24 herkese açıktır. Zira bir başkanın, ayrım yapmadan, halkla her daim iç içe olarak, oy verip vermediğine bakmaksızın herkese hizmet etmesi ancak böyle mümkün olabilir.

Bizim Belediye Başkanlarımız “Dert Babası” Olacak

Saadet Partimizin belediye başkanlarının tamamı işte bu doğrultuda çalışacaktır. Bizim başkanlarımız, “en kolay ulaşılabilir” başkanlar olacaktır.

3 bin nüfuslu bir belde, 10 bin nüfuslu bir ilçe veya 10 milyonluk bir büyükşehir; hiç fark etmez!

Bizim belediye başkanlarımıza, tüm vatandaşlarımız rahatlıkla ulaşabilecektir.

Kimin ne derdi varsa, belediye başkanını doğrudan ilgilendirsin veya ilgilendirmesin; gelecek derdini anlatacak, bizim başkanımız da ya kendisi çözecek ya da çözümü için ilgilisi kim ise; kendi işi gibi bizzat takip edecek.

Tabiri caizse bizim belediye başkanlarımız, “dert babası” olacak. Vatandaşın en ufak derdiyle dertlenecek. Milli Görüş belediyeciliğinin mesai saati, hafta sonu veya tatili olmaz!

Beşikten mezara kadar, vatandaşımızın tüm iş ve talepleri bizi ilgilendirir. Bizim belediyecilik anlayışımızda bu böyledir. 7’den 77’ye, “kimsesizlerin kimsesi” bizim belediye başkanlarımız olacaktır.

“İman Varsa, İmkan Vardır”

Hizmet ve başarının temelinde kişiler değil zihniyetler yatar. Şahısların başarı veya başarısızlıkları, inandıkları ilke ve kurallardan kaynaklanır.

Milli Görüş’ün içerdiği ilkelere inanan ve bu ilkelere göre çalışan idareciler efsanevi hizmetlerin altına imza atabilirler ve geçmişte atmışlardır da.

Ancak hakkı üstün tutanlar ve ibadet aşkıyla çalışanlar, ülkesine ve insanlığa büyük hizmetler yaparlar. Milli Görüşçüler başarılıdır. Çünkü Milli Görüş’ün temelinde dürüstlük ve samimiyet vardır.

Öfke değil şefkat, zulüm değil adalet vardır. Kibir değil tevazu vardır. İşi ehline vermek vardır. Hakikat vardır, liyakat vardır.

Bu sebeple biz diyoruz ki; “Başka bir Türkiye mümkün!”

Adam kayırmayı, torpili bitirip; ehliyet ve liyakati hakim kılmak mümkün. Yolsuzluğu, rüşveti, rantı, talanı yok edip; emeği ve alın terini yüceltmek mümkün!

Umutsuzluğu geride bırakıp, geleceğe umutla bakmak mümkün. Kasvet şehirlerini, huzur şehirleri haline getirmek mümkün. Rantı değil insanı esas alan bir belediyecilik anlayışı mümkün.

Bunu yapacak olan kadrolar ise işte bu salondadır! Çünkü bu salonda; “iman varsa, imkan vardır” diyen kadrolar var.

İsraf, Rüşvet ve Yolsuzluk Düzenine Son Vereceğiz!

Saadet Partimizin belediye başkanları, bir kibrit çöpünü dahi israf etmeyecektir. İsrafın i’sine dahi tahammülümüz yoktur!

Vatandaşın cebinden kuruş kuruş toplanan paraları, milyar milyar savurma dönemine son vereceğiz.

Kaynaklarımızı verimli kullanacak, bu konuda çok hassas ve titiz davranacağız.

Yolsuzluğa asla müsaade etmeyeceğiz. Milli Görüş belediyeciliğinde Beytülmâl’e hiç kimse elini uzatamaz. Belediyelerimizin kapısından arsız-hırsız giremez!

Bizim belediye başkanlarımızın kursağından bir lokma yetim malı geçmez! Belediyenin kaynaklarına ise yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız.

Biz bu anlayışla israf, rüşvet ve yolsuzluk düzenine son vereceğiz!

Biz vatandaşın parasını yine vatandaşa harcayacağız. Birilerini belediye kasasından zengin etmeyeceğiz.1 Nisan sabahından itibaren, ihaleler üzerinden birilerinin köşeyi dönme devri bitecek!

İmar Planlarında En Küçük İstismara Dahi Asla Müsaade Etmeyeceğiz

Sizlere ve bizleri takip eden tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum:

İmar planlarında en küçük istismara dahi asla müsaade etmeyeceğiz.

Bir yerde rant oluşuyorsa; o ranttan “yandaşlar” değil, sadece ama sadece, orada yaşayan, evi barkı olan insanımız istifade edecektir.

İmar planını doğru, düzgün ve dürüst yapabilmek, her babayiğidin harcı değildir. Bunu ancak bizim kadrolarımız başarabilir.

Bir avuç müteahhidi zengin etmek için; bir kalemde koskoca bir mahalleyi boşaltıp, insanımızı yerinden yurdundan edip, ardından gökdelenleri dikerek şehirlerimize ihanet edenlerle en temel farkımız işte budur!

Bizim anlayışımızda öncelik insandır. Onların öncelik sıralamasında ise rant, listenin hep en başında yer alıyor. Biz, işte bu zihniyeti değiştirmek için geliyoruz.

Önceliklerimiz: Ahlak ve Adalet, İnsan ve Şehir

Milli Görüş belediyeciliği ile birlikte;

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir"

-Belediye kasasından vatandaşa caka satma dönemi bitecek!

-Partizanlık, yandaşlık ve adam kayırma dönemi bitecek!

-Fil dişi kulelerinde, altın varaklı koltuklarında sefa süren başkanlar dönemi bitecek!

-İmar planlarında yapılan haksız uygulamalar son bulacak!

-Bizim belediye başkanlarımız her daim halkın içinde, halkla beraber olacak.

-İmar planlarında, sadece vatandaşın ihtiyaçları gözetilecek. Belediyeler artık gerektiğinde feragat etmesini bilecek, öğrenecek.

-Önceliğimiz her daim ahlak ve adalet olacak. Önceliğimiz insanımız ve şehirlerimiz olacak.

-Sosyal projelerimizle, altyapı ve ulaşım yatırımlarımızla, insanımıza ve şehirlerimize rahat bir nefes aldıracağız.

Milli Görüş Belediyeciliğinin İlkeleri

Biz her daim;

-Dürüst ve adil olacağız.

-Planlı ve programlı çalışacağız.

-Hesap verebilir olacağız.

-İşi ehline vereceğiz.

-Kapımız herkese her zaman açık olacak.

-Partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız.

-Yolsuzluk ve rüşvete geçit vermeyeceğiz.

-Zorlaştırmayacağız, kolaylaştıracağız.

Biz işte bu ilkelerimiz çerçevesinde belediyeleri yöneteceğiz. Belediye başkanlarımızın her biri, şehremini olarak bu emaneti teslim alıp, layıkıyla bu görevi yerine getirdikten sonra zamanı gelince vicdanları rahat olarak bayrağı bir sonraki başkana devredecekler.

İmar Rantını Ortadan Kaldıracak, Şehrin Çıkarlarını Esas Alacağız

Biz Saadet Partisi olarak; planlı, öngörülebilir, şeffaf ve etkin belediyecilik için geliyoruz.  

-Teknolojiyle bütünleşmiş inovatif bir belediyeciliği hayata geçireceğiz. Şehirlerimizi yap-boz anlayışından kurtararak, alt-yapı meselesini kökten çözeceğiz

-Rantsal değil hak temelli bir kentsel dönüşümü hayata geçireceğiz. Afetlere karşı dirençli kentler inşa edeceğiz. İmar rantını ortadan kaldıracak, şehrin çıkarlarını esas alacağız. 

-Sosyal eşitsizlikleri ortadan kaldıracak ve herkes için adil, kapsayıcı ve onurlu bir yaşamı  esas alacağız.

-Yerelden kalkınmayı sağlamak için yerelin tüm imkanlarını seferber edeceğiz. Allah’ın emaneti tabiatın kıymetini bilecek, her canlının hakkını koruyacağız.

-Kültürel ve manevi mirasımızı koruyacak, emaneti geleceğe taşıyacağız. Kültür-sanat destekleriyle kültürel hayatı zenginleştireceğiz.

-Herkes için erişilebilir ve kapsayıcı spor ve rekreasyon imkanları oluşturarak, şehirlerimizin yaşam kalitesini yükselteceğiz.

Milli Görüş Belediyeciliği ile “Başka bir Türkiye mümkün!”

Saadet Partimizin çok değerli adayları, iyiliğin, adaletin, güzelliğin tesisi için gece gündüz çalışan dava kardeşlerim,

Azim, gayret ve fedakarlık timsali hanımefendiler, beyefendiler, geleceğimizin teminatı sevgili gençler!

Yılmak yok, bıkmak yok, yorulmak yok. Biz, bu ülkenin geleceği için, daha güzel yarınlar için 31 Mart’a kadar köy köy, ilçe ilçe dolaşacağız.

Dağ-mezra ayırmayacağız. Sokaktan caddeye, Twitter’dan Youtube’a her yerde olacağız.

Her sahada en aktif çalışmayı biz yapacağız. Her kapıya gideceğiz, her eli tutacağız, her yüreğe dokunacağız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin, 85 milyonu kucaklayacağız.

İnşallah 1 Nisan sabahı yeni bir güne, yeni bir döneme, yeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Zira insanımızın hak ettiği yaşam bu değil, daha bir yaşam herkesin hakkıdır.

Milli Görüş belediyeciliği ile “Başka bir Türkiye mümkün”dür!

Biz bunu ispat edeceğiz.

Haydi Bismillah! Daha iyi yaşam senin hakkındır! Zafer inananlarındır ve zafer yakındır!"

Ekran Resmi 2024 02 03 16.54.20Ekran Resmi 2024 02 03 16.55.00Ekran Resmi 2024 02 03 16.55.17Ekran Resmi 2024 02 03 16.55.35Ekran Resmi 2024 02 03 16.55.55Ekran Resmi 2024 02 03 16.56.07

Ekran Resmi 2024 02 03 16.56.23Ekran Resmi 2024 02 03 16.56.40

199224249274299323

Şölen havasında gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısından kareler;

Saadet7Saadet6Saadet5Saadet4Saadet3Saadet2Saadet1

Editör: Musa özyürek