Antalya Milletvekilimiz Kılıç: "Memur ve Emekliye Düşük Zam Yapmak İçin Ürünlere Yapılacak Zamlar Temmuz'a Ertelendi!" Antalya Milletvekilimiz Kılıç: "Memur ve Emekliye Düşük Zam Yapmak İçin Ürünlere Yapılacak Zamlar Temmuz'a Ertelendi!"

Saadet Sahada” çalışması kapsamında Rize’nin Ardeşen ilçesinde bulunan Genel İdare Kurulu Üyemiz Hasan Uzun, Rize İl Müfettişimiz Sait Eksilmez, Ardeşen İlçe Başkanımız Şahin Ali Döne ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen’i ziyaret ettikten sonra esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Türkiye genelinde halkın her kesimine ulaşabilmek için çalışma başlattıklarını ifade eden Uzun, alım gücüne dikkat çekti.

Yanlış ekonomi politikalarından dolayı enflasyonun sürekli yükseldiğini, ne esnafın sattığı malın yerine yenisini koyabildiğini ne de vatandaşın bugün aldığı ürünü yarın aynı fiyata alabildiğini kaydeden Uzun, şunları kaydetti:

Asgari ücrete zam da yapılsa, emekli maaşına iyileştirme de yapılsa paranın değeri olmadıktan sonra, alım gücü olmadıktan sonra her ücret düşüktür. Zaman kaybetmeden üretim ekonomisine geçmemiz; faiz, borsa, döviz cenderesinden ülkemizi bir an önce çıkarıp kendi öz kaynaklarımıza sarılmamız gerekiyor. Şimdi herkes emekli maaşının ne olacağını merak ediyor. Ülkemizde 12 milyon emekli var. Son düzenlemeyle bu rakama 2 milyon 250 bin kişi daha eklenecek. Uzun yıllar emek vermiş ve prim ödemiş olmalarına rağmen emeklilerimizin aldığı aylıklar bazı durumlarda çok düşük. Saadet iktidarında yoksulluk sınırı altında aylık alan emeklimiz kalmayacak şekilde programımızı hazırlıyoruz. Hazırladığımız programla emeklilerimizin maaşlarına her yıl ‘Refah Payı’ adı altında o yılın büyüme oranı kadar ilave zam yapılarak ekonomik büyümeden pay almaları sağlanacak. Böylece alım gücü de korumaya alınmış olacak. Emeklilerimize ne kadar zam yapılırsa yapılsın sağlam temelli ekonomi politikalar oluşturulmadıktan sonra hiçbir kıymeti yok.”

Uzun, esnafların yaşadıkları sorunları da dinleyerek çözüm önerileri sundu.

Editör: Saadet Gündem