Millet-Vekili buluşmaları programı kapsamında Konya’da basın mensupları ile bir araya gelen Genel Sekreterimiz ve Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, “Yerel seçimlerden sonra Konya’da belediye başkanlığını Saadet Partili bir isim icra edecek" dedi.

Seçimlerin üzerinden 4 ay geçtiğini ve bu zaman diliminde çok zorlu süreçlerin yaşandığını ifade eden Doğan, şunları söyledi:

“Seçimden sonra faize yüzde 300 zam yapıldı. Türkiye’nin her yerinde petrol bulduğunu söyleyenler, yakıta yüzde 100 zam yaptı. Biz, bu tehlikeleri biliyorduk. Tarihte ilk kez sorunlar iktidarın kontrolünden çıktı. 11 ilimizde yer yerinden oynadı. Bazı iller yok oldu. Deprem sonrasında iktidar bir çalışma yaptı. Depremin maliyeti, 94 milyar dolar olarak açıklandı. Olayların sıcaklığı devam ederken, çalışma başlatıldı. Deprem bölgesi için paralar toplandı. Türkiye, bir araya geldi 115 milyar dolar para toplandı. 29 Mayıs sabahı dolar kuru 20 TL’idi. 4 ay sonra 27 lirayı aştı. 4 ayda devletin yükü 3,3 trilyon arttı. Devletin bağışıklık sistemi çöktü. Oturduğumuz yerden borçlanıyoruz. Vücudumuz (devlet) kendi kendine mikrop üretir hale geldi. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 16,5 milyar. Bu rakam, Türkiye’nin 9 buçuk günlük faiz parası demek. Böyle bir ülke iflah olur mu?

Saadet Partisi Heyeti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Cenaze Törenine Katıldı Saadet Partisi Heyeti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin Cenaze Törenine Katıldı

Vatandaştan Daha Çok Vergi Alınacak

Toplum olarak cinnet geçiriyoruz. Çok büyük sıkıntılarımız var. Sorunlar görülmeye çalışılıyor ancak hiç değişmeyen formüller uygulanıyor. Dolar, 2023 yılında ortalama 23,9 TL olacak denildi. Kabul edelim. 2026 yılında ise 47,8 olacak deniliyor. Yani iki kat artacak. Yine kabul ediyoruz. 2023 yılında Türkiye’de 4 trilyon 270 milyar lira vergi toplanacak yazıyor. 2026 yılı için ne kadar vergi toplanacağı yazıyor peki? 11 trilyon 350 milyar olacak deniliyor. Anlamı ne? 2026’ya kadar vatandaştan daha fazla vergi alınacak. ‘Küçüleceksiniz. Bugün geçinemiyorsanız, yarın hiç geçinemeyeceksiniz’ anlamı taşıyor bu.”

Konya’nın problemleriyle ilgili de konuşan Doğan, “Konya çiftçisi, büyük sıkıntılar çekiyor. Şehirde 23 bine yakın su kuyusu var deniliyor. Gayriresmi ise 62 bin su kuyusundan bahsediliyor. Sonra obruk oluşuyor. Obruk, Konya’nın her tarafında görülüyor artık. Devletin asli vazifesi ön tedbir almaktır. Söylenecek çok şey var.” dedi.

mesut doğan konya (11)mesut doğan konya (10)mesut doğan konya (9)mesut doğan konya (8)mesut doğan konya (7)mesut doğan konya (6)mesut doğan konya (5)mesut doğan konya (4)mesut doğan konya (3)mesut doğan konya (2)mesut doğan konya (1)

Editör: Saadet Gündem