Saadet Partisi Antalya İl Başkanlığı, iktidarın İsrail'e yönelik politikalarını ve Gazze'deki devam eden işgali protesto etmek amacıyla "Antalya'dan Gazze'ye İşgale ve Ticarete Dur De!" programını düzenledi.

Antalya Kepez Meydanı'nda gerçekleştirilen programa Filistin'den, Kudüs ve Filistin Dayanışma Platformu Sözcüsü Dr. Hani Aldaly katıldı ve önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından Saadet Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ersan Bilgin, katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı.

Türkiye'nin İsrail'e karşı aldığı tutumu ve Gazze'deki zulmü dile getirirken, iktidarın İsrail'e yapılan ticarete sessiz kalmaması gerektiğini ifade eden Bilgin,  şunları kaydetti:

“İsterdik ki Filistin’in bağımsızlığını, Gazze’nin Siyonist İsrail’den kurtuluşunu kutlamak için bir arada olalım. Ne yazık ki Filistin’de, Gazze’de insanlığın ortak utancı soykırımın yaşandığını haykırmak için bir aradayız. O kadar çok isterdik ki, bugün burada Hükümet’in ‘İsrail’le ticareti de, diplomasiyi de, ilişkileri de bitirdik.’ kararı vermiş olmasını alkışlamak ve takdir etmek için toplanmış olalım. Fakat ne yazık ki, Türkiye’den İsrail’e yapılan ticaret kapsamında soykırımcı terör örgütüne barut, patlayıcı maddeler, ateş alıcı maddeler, mühimmat, silah ve parçaları satılmasına tepki vermek için bir aradayız.” dedi.

7 Ekim’den bugüne ‘Dünya Lideri’ beyanlarının hamaset, ‘Bölgesel Lider’ ve ‘Küresel Güç’  tanımlarının kandırmaca olduğunu kavradık. Zira İsrail’e karşı kürsüden haykıran, sahada ve masada sessiz kalan Hükümet gerçeğini bir kez daha yaşadık. ‘Gazze için çok şey yaptık, yapıyoruz.’  ifadesinin esasen ‘İsrail’e karşı bir şey yapmayız, yapamayız.’ iradesini yansıttığını kavramak zorunda bırakıldık. Cahit Zarifoğlu’nun ‘Filistin bir sınav kağıdı, her mümin kulun önünde.’ ifadesiyle baktığımızda;  soruları cevapsız bırakanlar, cevapları anlamsız olanlar, ilgileri yetersiz kalanlar sınavı geçenlerden fazla. 7 Ekim’den bugüne Filistinli kardeşlerimiz hayatını, dünya ise insanlığını kaybediyor.

Filistin’i koruyacak, Filistinli kardeşlerimizi kurtaracak siyaset yapmayanlar ya da yapamayanlar; İsrail’i güçlü kılacak, Gazze’deki soykırımına çanak tutacak ticareti sürdürüyorlar. Gemileri durduramıyor, ticareti kesemiyorlar. Külliyede İsrail Cumhurbaşkanı’nı ağırlayıp New York’ta Netanyahu ile kucaklaşırken milletin tepkisinden korkmayanlar, bugün İsrail’le ticareti kesme noktasında neden ve kimden korkuyorlar? Doğu Akdeniz’de Siyonist terör örgütü İsrail ile doğalgaz ve petrol sondajı yapmayı düşünenler, bugün nedense Gazze’yi ve Filistin’i düşünmediği gibi İsrail’le ticareti kesmeyi düşünmüyorlar.

İktidarlar miting yapmaz; icraat yapar, müeyyide uygular!’ uyarımıza kulak tıkayan anlayış bugün de, ‘Ticareti kes!’ çağrımıza duyarsız. İsrail ile ticaret; Filistin davasına açık, kesin ve tartışmasız ihanettir! İsrail ile ticaret; medeniyet değerleri noktasında gaflet, inanç zemininde ise açıkça delalettir!

İsrail’e karşı asla çaresiz değiliz, olmayacağız. Filistin için umutsuz değiliz ve hiçbir zaman da umutsuz olmayacağız. Bugün yapılan hataların ve yapılmayan doğruların sorumluluğunun kimde olduğunu biliyoruz, bu duruma itiraz ediyoruz! Milletimiz, Filistin’in yanında olacak inanca; devletimiz ise İsrail’i, her ne gerekiyorsa onu yaparak durduracak güce sahiptir." ifadelerini kullandı. Bilgin, bu güçlü iradenin Milli Görüş Hareketi'nin temel prensipleriyle uyumlu olduğunu ve hareketin Filistin Davası ve mazlum coğrafyaların yanında her zaman yer aldığını vurgulayarak, "İsrail konusunda direniş ve isyan ahlakını, Filistin bakımından ise diriliş, kurtuluş ve intizam aklını devreye alabilecek olan Milli Görüş aklı buradadır!"

Arıkan, AK Parti Seçmenine Seslendi; Bize Oy Verin Değişime Birlikte İmza Atalım Arıkan, AK Parti Seçmenine Seslendi; Bize Oy Verin Değişime Birlikte İmza Atalım

Whatsapp Image 2024 03 28 At 16.05.22Whatsapp Image 2024 03 28 At 16.05.23Whatsapp Image 2024 03 28 At 16.05.24Whatsapp Image 2024 03 28 At 16.05.24 (1)

Editör: Musa özyürek