Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği illerden birisi olan Adıyaman’da İstanbul İl Başkanlığımız tarafından kurulan 1000 metrekarelik aşevini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen ve 10 ilde büyük yıkımlara neden olan depremin ardından Türkiye genelinde yardım seferberliği başlatıldı.

Depremin ilk gününden itibaren tüm teşkilatlarıyla sahaya inen, arama kurtarma-yardım ve barınma gibi konularda aktif bir şekilde çalışma yürüten Saadet Partisi, depremzede ailelerin sıcak yemeğe ulaşması konusunda da faaliyet yürütüyor.

İstanbul İl Başkanlığı tarafından depremden en fazla etkilenen illerden birisi olan Adıyaman’da depremzede ailelerin üç öğün sıcak yemeğe ulaşabileceği 1000 metrekarelik seyyar aşevi kuruldu.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, böylesine büyük bir felakete karşı duyarsız kalınamayacağını belirterek, “Adıyaman’ımızda İstanbul İl Teşkilatımızın sağladığı imkanlarla neler yapılmaya çalışıldığına şahit oluyoruz. Allah razı olsun. Gördüğüm manzara beni çok memnun etti. Planlı, programlı düzgün bir çalışma var. Günübirlik değil, çünkü bu depremin yaraları bir günde, bir haftada, bir ayda sarılacak gibi değil. Buradaki sıkıntılar birkaç ay mutlaka belki yıl sonuna kadar devam edecek. Bu süre zarfında burada ihtiyacı olan insanlara yardım edebilmek önemli. Maşallah arkadaşlarımız dört başı mamur bir plan yapmışlar, bir çalışma yürütüyorlar. Ben teşkilatımızı bu yönüyle tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Aynı çalışmanın burada başka yerlerde de yapılmasına ve deprem etkisi altında kalan, depremden zarar gören tüm il, ilçe ve yerleşim alanlarında yapılmasına ihtiyaç var.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu: “Böyle Bir Vahşete Bugüne Kadar Dünya Şahit Olmadı” Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu: “Böyle Bir Vahşete Bugüne Kadar Dünya Şahit Olmadı”

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, depremden etkilenen aileleri de ziyaret ederek yaralarını millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde saracaklarını belirtti.

WhatsApp Image 2023-02-13 at 15.37.42WhatsApp Image 2023-02-13 at 15.37.43WhatsApp Image 2023-02-13 at 15.37.43 (1)

Editör: Saadet Gündem