İBB Başkan Adayımız Aydın, Projelerini Tanıttı İBB Başkan Adayımız Aydın, Projelerini Tanıttı

Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Kaya, 2023 yılı için açıklanan asgari ücretin artan enflasyon oranları karşısında yeterli olmadığını belirterek, “Orana baktığınızda yüksek bir oran verilmiş gibi zannediyorsunuz ama işin içine döndüğünüzde aslında insanlarımızın yarasına merhem olmayacak şekilde asgari ücret belirlendiğini net olarak görebiliyoruz” dedi.

Diyarbakır programı kapsamında basın mensuplarıyla bir araya gelen ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yardımcımız Kaya, yeni asgari ücretin 8506 TL olarak belirlendiğini hatırlatarak, “Alım gücünün düştüğü böylesi bir ortamda resmi enflasyonun yüzde 85’e vurduğu, İstanbul Ticaret Odası, Diyarbakır Ticaret Odası gibi kurumlarımızın ortaya koyduğu enflasyon oranlarının yüzde 100’ün üzerinde arttığı, kimi bağımsız kuruluşlara göre yüzde 170’leri bulan enflasyon oranların olduğu bir ortamda insanlarımızı bu şekilde bir asgari ücretle yaşamaya mahkum etmek maalesef bu insanların onurlu izzetli bir yaşamı sürdürmelerinin önündeki en büyük engel” şeklinde konuştu.

Kamuoyunun merakla beklediği 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayına ilişkin de açıklamalarda bulunan Kaya, şunları kaydetti:

“5 Ocak’ta yeni bir buluşma gerçekleşecek. 6’lı masa liderleri tekrar bir araya gelecek. Bunun neticesinde de artık yavaş yavaş 6’lı masanın ortak adayının kim olacağına dair süreç takvimi belli olacak. Biz bununla ilgili herhangi bir endişeye veya farklı bir düşünceye sahip değiliz. 6’lı masanın ilk turunun son toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde biz gerçekleştirmiştik ve ilk defa o toplantıda 6’lı masanın ortak adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak ifadesi kullanılmıştı. Biz buna bütün liderler tarafından sahip çıkıldığını, bizden sonra yapılan 6’lı masanın toplantılarında da aslında bu vurgunun güçlenerek devam ettiğini görüyoruz.”

Genel Başkan Yardımcımız Kaya, Diyarbakır programı kapsamında Diyarbakır İl Başkanlığımızın Aralık Ayı İl Divan Toplantısına da katılarak partililere hitap etti.

Daha sonra esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Genel Başkan Yardımcımız, iletilen sorunları dinleyerek partimizin çözümlerini anlattı.

Genel Başkan Yardımcımız Kaya'nın ziyaret programlarına İl Başkanımız Abdurrahman Ergin ve parti üyelerimiz de eşlik etti.

kaya16kaya15kaya14kaya13kaya12kaya11

kaya10kaya9kaya8kaya7kaya6kaya5kaya4kaya3-1kaya2

Editör: Musa özyürek