İstanbul Beylikdüzü’nde yapımı tamamlanan Hacı Naif Akkuş Cami İbadete Açıldı.

Açılışa, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü İlçe Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı katıldı.

Millet İttifakı Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, açılışta yaptığı konuşmada, camimin yapımında emeği geçen hayırseverlere ve Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkür ederek “Herkesin inancına saygı duyuyoruz. Hiç kimsenin inancını sorgulama gibi bir hakkımız, hukukumuz ve yetkimiz yoktur.” dedi.

İnsanların güzel ortamlarda Allah’a dua etmesinin önemli olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Kalpleri burada, gönülleri burada. O dua ortamı içerisinde güzel şeyler dileyeceklerdir. Elbette ki insanların, güzel bir ortamda Yüce Yaradan’a sığınmaları, dua etmeleri hepimizin ortak arzusudur. Dolayısıyla bu bağışı yapan ve katkıda bulunan özellikle belediye başkanımıza da teşekkür ediyorum. Herkesin arzu ettiği yerde, ibadet etmesini gönülden arzu ediyoruz. Devletin dilini ve adaletini her yerde savunmak ve adaleti her yerde gerçekleştirmek için çaba harcamak zorundayız.” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yaptığı konuşmada, “Biz insanları kucaklarız, herkesi kucaklamakta mükellefiz. İnsanları, kendi inancımıza davetle de mükellefiz. Bizim inancımızın temelinde güzel ahlak yatar… Adalet olmadan, orada İslam olmaz” ifadelerine yer verdi.

Camilerin, İslam cemiyetinin çok ama çok önemli binaları olduğuna dikkati çeken Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Hem Müslümanların bir araya gelmesine aynı zamanda ibadetimizi yerine getirmemize vesile olur camiler. İhtişamından çok camilerin konumu önemli. Biz, beş vakit namazı imkan olursa camilerde kılmayı arzu ederiz ama çok büyük camiler genelde çok uzakta oluyor. Genelde ticari hayatın yoğun olduğu bölgelerde oluyor. O camiler ancak bayram namazlarında, cuma namazlarında dolabiliyor ama fonksiyonu gören en çok mahalle camilerdir. Ben bundan dolayı bu hizmeti gerçekleştiren hayır sahiplerimize çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayının sonuna yaklaştık, bugün kadir gecesi bu gece. Bizim inancımızın temeli gösteriş değildir. Bina, inşaat değildir… Biz insanları kucaklarız, herkesi kucaklamakla mükellefiz. İnsanları, kendi inancımıza davetle de mükellefiz. Bizim inancımızın temelinde güzel ahlak yatar. Peygamber Efendimiz buyuruyor ki, ‘ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim’; yani demek ki güzel bir ahlak vardı önceden de o ben tamamlıyorum şimdi diyor. Güzel ahlakın bir numaralı konusu da adalettir. Adalet olmadan, orada İslam olmaz. Sonra güvence, sadakat gelir, ehliyet gelir, görevler taksim edilir, feragat gelir, yetim malına sahip çıkmak gelir. Ezan okunmak üzere sözü burada keseyim. Hayır sahiplerini tekrar tebrik ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na da inşallah 15 Mayıs’ta kendisini Cumhurbaşkanı olarak kutlamayı da bize nasip diye ümit ediyorum.”

cami4cami3cami2cami1

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir"

Editör: Musa özyürek