Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CNN International'a yaptığı röportajda Hamas hakkındaki sözlerine ilişkin resmi X hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Aydın, İmamoğlu'nun Hamas’a yönelik ifadelerini "esef verici" olarak nitelendirdi ve şu açıklamalarda bulundu:

Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, TBMM İliç Araştırma Komisyonu ile Çöpler Maden Ocağı’nda İncelemelerde Bulundu Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, TBMM İliç Araştırma Komisyonu ile Çöpler Maden Ocağı’nda İncelemelerde Bulundu

"İBB Başkanı Sn. İmamoğlu’nun, CNN International’a verdiği röportajda Hamas’a dair sarf ettiği cümleler esef vericidir.

ABD’de üniversite öğrencileri polis zorbalığına rağmen, tüm Avrupa’da izan ve insaf sahibi insanlar ülkelerindeki yöneticilerinin yanlış tutumlarına rağmen Gazze ile dayanışma sergilerken; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının kullandığı ifadeler akla ve vicdana terstir.

Hamas, zalimlere karşı kahramanca mücadele veren bir yapıdır! Durum buyken hiç kimse, terör rejiminin zulmüne karşı direnen Hamaslı mücahitlerin eylemlerine dair amalı, fakatlı cümleler kurmamalıdır.

Son olarak, özellikle bu meselede katliamın meşrulaştırıcısı konumundaki Batılı medya organlarına verilen demeçlerde kullanılan kavramların, hatta her bir harfin titizlikle seçilmesi gerektiğini de hatırlatmak isteriz."

Editör: Musa özyürek