Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, “21 yıllık iktidarları döneminde israf ve yolsuzluk hat safhaya ulaşmıştır, deizm bu dönemde çıkmıştır, ahlaksız dizler bunların kanalında yayınlanmıştır, ismini söylemeye haya duyduğum o dernek bunların zamanında yaygınlaşmıştır. Bu dönemin 5 yıl daha sürmesine müsaade edemeyiz.” dedi.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor"

Saadet Partisi Çorum İl Divan Toplantısı İl Başkanı Faruk Cıdık Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan 28. Dönem Çorum milletvekili adayı Seyit Ahmet Güher, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Bölükbaş ve teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Cıdık, “Çorum İl Teşkilatı olarak üzerimize düşen görev bilinci ile tüm kademelerimiz her türlü baskıya, iftiraya, karalamaya rağmen alnın akı ile bu seçimden de  başarı ile çıkmayı bilmiştir.” dedi.

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan da yaptığı konuşmada, yaklaşık çeyrek asır sonra Saadet Partililerin, Milli Görüşçülerin 10 milletvekili ile birlikte mecliste temsil edileceğini ifade etti.

Mücadelenin bitmediğini dile getiren Arıkan, şunları kaydetti:

“Milli Görüş iktidara demenin vakti, inşallah son günlerdeyiz. Bu günleri iyi şekilde değerlendirebilirsek 29 Mayıs Pazartesi günü iktidar olmamız mümkün olacaktır. İktidar sahipleri her türlü algıyı, yalanı, iftirayı hiç çekinmeden söyleyerek trolleriyle birlikte halkı kandırmaktadır. 21 yıllık iktidarları döneminde israf ve yolsuzluk hat safhaya ulaşmıştır, deizm bu dönemde çıkmıştır, ahlaksız dizler bunların kanalında yayınlanmıştır, ismini söylemeye haya duyduğum o dernek bunların zamanında yaygınlaşmıştır. Bu dönemin 5 yıl daha sürmesine müsaade edemeyiz. Bu arkadaşlar iktidara geldiklerinden bu yana kadar 600 milyar dolar faize para verilmiş. Ticaretle uğraşan arkadaşlar bilir; bugün faizler yüzde 50 olmuş, para almak için bu faizi ödeyecekler ama cumhurbaşkanımız ne diyor; ‘faizin belini kırdık, tek haneye düşürdük faiz lobisiyle mücadele ediyoruz.’  Ne diyordu Erbakan hocamız ‘En tehlikeli yanlış doğruya en çok yakın olan yanlıştır’ AK Parti tam olarak da böyle doğruya çok yakın  ama en  tehlikeli yanlış olarak ortaya çıkıyor.”

Ekonomiden dış politikaya kadar her alanda ciddi sorunlarla karşı karşıya olduklarını belirten Arıkan, “21 yıldır dış politikadaki facialara kim imza attı soruyoruz? Siz tezkereyi meclisten geçirmediniz ama hava limanlarını, deniz limanlarını, hava sahasını neden açtınız? Diye sorduğumuzda; ‘Ali Babacan da vardı’ diyorlar. Bize bu cevabı veriyorlar. Biz Suriye meselesinden, Irak meselesinden, ekonomiden, dış politikadan, israftan, yolsuzluktan, ahlaktan bahsederken ülkemizin birçok sorunlarını ve çözüm yollarını üretirken bizlere ‘teröristlerle iş birliği içindesiniz’ diyorlar. Peki onların dilinden cevap vereyim Sayın Cumhurbaşkanı seçimlerden 2 ay önce grup toplantısında ‘Silivri'de yatan İmralı'da yatana hesap vereceksin’ dedi. Silivri'de yatan kim? Demirtaş. İmralı'da yatan kim? Öcalan. Devletin başkanı  partinin lideri ile PKK'nın lideri arasındaki hesaplaşmadan rant sağlamaya çalışıyor.  Bunu biz söylesek yer yerinden oynardı. Oslo diyoruz, Dolmabahçe diyoruz, Habur diyoruz, çözüm süreci diyoruz. ‘O o zamandı’ diyorlar 2019'da  Osman Öcalan'ı TRT'ye neden çıkardınız? diyoruz. ‘TRT'ye çıkmadı TRT Kürdi’ye çıktı’ diyorlar. Kendileri her türlü saçma sapan icraatları yapıyorlar maalesef. Kıymetli kardeşlerim önümüzde kısa bir süre var. 28 Mayıs seçimleri öncesi hepimiz en yakınlarımız başta olmak üzere Kemal Kılıçdaroğlu Bey’e oylarını isteyip  mecliste gür bir nida ile en hayırlı hizmetleri yapmak üzere çalışmalarımızı gerçekleştirelim inşallah.”

DSC_0120DSC_0132DSC_0154DSC_0140DSC_0157

Editör: Musa özyürek