Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Kahramanmaraş merkezli depremden devlet ve millet olarak herkesin ders çıkarması gerektiğini söyledi.

Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyemiz Fesih Bozan, Hasan Saklanan'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyemiz Fesih Bozan, Hasan Saklanan'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Bundan sonraki süreçte kendilerini asıl endişe ettiren hususun konuşulan İstanbul depremi olduğunu ifade eden Yazıcı, “Olası bir İstanbul depreminde bilim insanlarının ifade ettiği 200 bine yakın binanın ağır hasar alacağıyla ilgili bir tespit var. Bunun tam sağlıklı analizi yeniden bir an önce yapılması lazım” şeklinde konuştu.

Hem merkezi hem de yerel yönetimlerin, bütün kurumların bir yandan Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerdeki acı tabloyu gidermek, yaraları sarmak için gayret ederken bir yandan İstanbul için önlemlerin alınması gerektiğine dikkati çeken Yazıcı, şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ta herkes şunu ifade ediyor; bu deprem geliyordu. Bunu herkes konuştu. Ancak sadece konuştuk. Hiçbir tedbir, önlem alamadık. Milletimizi insanımızı koruyamadık diye… Bunu köydeki insanımız da Maraş merkezdeki insanımız da ifade ediyor. Bir süredir artçıların olduğuyla alakalı arkadaşlarımızın ifadeleri var. Bölgede olan depremin aynı senaryosu İstanbul’da olduğunda Allah muhafaza bırakın İstanbul dışından İstanbul’a gelinmesini, biz İstanbullular olarak ilçeden ilçeye, mahalleden mahalleye dahi geçemeyecek noktaya gelebiliriz. Bu insanımızı korkutmak için ifade edilmiş bir husus değil, tamamen burada içimiz yandı, İstanbul açısından büyük bir hazırlık içerisinde olmamız gerektiğini ifade ediyorum. Bizde Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı olarak bundan sonraki süreçte birinci meselemiz İstanbul depremi olacak. Buna hazırlık anlamında bütün yetkili kurumları harekete geçirmek için gerekli çalışmaları sürdüreceğiz.”

Editör: Saadet Gündem