Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Adayı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, iktidarın; “ülkeyi eyaletlere bölmeyi vaat ediyorlar, bundan öte beka meselesi var mı?” söylemine tepki gösterdi.

Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluşmaya devam eden Aydın, Yeşilçiftlik Beldesi’nde esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: Kudüs Sınav Kağıdı Başta D-8 Ülkeleri Olmak Üzere 1,5 Milyarlık İslam Aleminin Önünde Duruyor Grup Başkanvekilimiz Kaya: Kudüs Sınav Kağıdı Başta D-8 Ülkeleri Olmak Üzere 1,5 Milyarlık İslam Aleminin Önünde Duruyor

İktidarın “Beka” söylemleri üzerine açıklamalarda bulunan Aydın, iktidar temsilcilerinin seçimler için kullandığı ‘beka sorunu’ yaklaşımının toplumsal huzuru, kardeşliği ve barışı tehlikeye attığını vurguladı.

Genel seçimleri Millet İttifakı’nın kazanması halinde beka sorunu oluşacağı yönünde algı oluşturulmaya çalışıldığını ve milletin artık bu tür söylemlere itibar etmediğini dile getiren Aydın, şunları kaydetti:

“Kimse bu ülkeyi bölemez, birlik beraberliğimizi bozamaz. Kim neyi vadediyor? Sizler algı operasyonu yaparak oy devşirmeye çalışıyorsunuz. Eğer beka sorununu konuşacaksak yüksek enflasyonu konuşalım. Evet, yüksek enflasyon, kelimenin gerçek anlamıyla bu ülke için bir ‘beka’ sorunudur! Yüksek enflasyon; derinleşen ve kronik hale gelen yoksulluk demektir; temel ihtiyaçların giderilememesi, toplumsal huzurun tahribata uğraması demektir; böylece ülkenin sosyal, ekonomik ve politik istikrarsızlık anaforuna yakalanması demektir. Yüksek enflasyon; neden olduğu yoksullukla birlikte geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yeterli düzeyde beslenememesi demektir; gençlerin uyuşturucu batağına düşmesi için uygun zemin demektir ve enflasyon ahlaki temelleri ve toplumsal bağları sarsan zehirli bir sarmaşık gibidir. Kısaca, enflasyon toplumsal yıkım demektir.”

FOTO 4-5FOTO 3-5

FOTO 2-5

Editör: Saadet Gündem