Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç,  Millet İttifakı’nın seçimi kazanacağına ve Saadet Partisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne güçlü bir şekilde gireceklerine inançlarının tam olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında basın mensupları ile bir araya gelen Kılıç, seçilmesi halinde sürekli Antalya’da olacağının altını çizerek, Antalya ve ülke sorunlarını bütün kesimlerle görüşerek çözeceklerini kaydetti.

Tarım, hayvancılık ve zeytincilik konularına hakim olduğunu, önceliklerinin tarımı güçlendirmek olduğunu dile getiren Kılıç, “Bu konularda Antalya’mıza ve Türkiye’mize elimizden gelen gayreti göstererek çalışacağım” dedi.

Tarıma Anayasal olarak destek verilmesi gerektiğini, fakat öngörülen destek rakamının üçte birinin bile verilemediğine değinen Kılıç, pahalılıkla ilgili mücadele etmek için üretimin şart olduğunu vurguladı.

Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, TBMM İliç Araştırma Komisyonu ile Çöpler Maden Ocağı’nda İncelemelerde Bulundu Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, TBMM İliç Araştırma Komisyonu ile Çöpler Maden Ocağı’nda İncelemelerde Bulundu

Referandumda “tek adam” sistemine hayır dediklerini hatırlatan Kılıç, “Genel Başkanımız bizzat Cumhurbaşkanıyla gidip görüştü. Yasama, yürütme, yargı ve denetleme bağımsız olmalı demişti ama iktidarda bu teklifimiz karşılık bulmadı. Ülkemizde gelinen nokta herkesçe malum. Yoksulluk ve açlık sınırının geldiği nokta malum. Bu yüzden hep beraber hareket edelim dedik. Ortak akılla mutabakat imzaladık ve parlamenter sisteme dönmek üzere birleştik. Mecliste çoğunluğu elde etmek için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Kılıç, ortak aklın önemine dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Mecliste de en büyük parti olmak lazım gelir. Bizim matematiği konuşturmamız ve seçimlere tek liste halinde gitmemiz lazım dedik. Geçmişte nasıl hizmetler verdiysek aynı hizmetleri vereceğiz. Bizim projelerimiz var. 20 küsur tane komisyonumuz var. Her birisi ayrı ayrı alanlarda çalışmalar yaptılar. Her birisi de bir bakanlığa tekabül ediyor. Genel Başkanımız iyi bir bürokrat, iyi bir belediyeci. Kendisinden istifade edilmesi gereken bir isim. Tarım kesimine haklı olan o parayı götürüp teslim etmek lazım. Tarım kesimi o parayı ne yapacağını iyi bilir. Antalya’da tarımı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız. İthal eden bir ülke olduk. Pirincinden tütüne kadar her türde ithal ediyoruz. Bu gidişatın düzelmesi gerekiyor. Çünkü ülkemiz iyiye gitmiyor. İktidarın değişmesi lazım. Hep beraber seçime gidelim. Sadece cumhurbaşkanı değişmesi yetmiyor. En azından ortak kararlar alınması lazım. Mecliste büyük rolümüz olması için anayasa için güçlü bir ortaklığımız olması gerekiyor.”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen de zor bir süreçten geçildiğine dikkati çekerek “İnanıyoruz ki Millet İttifakı bu seçimi büyük bir üstünlükle kazanacak. Buna olan inancımız tam. Türkiye, hem maddi hem de manevi olarak büyük bir burhanın içerisinde. Saadet Partisi, Türkiye’nin normalleşmesi ve kucaklaşması adına bir atraksiyon gerçekleştirdi. Bu strateji netice verdi. Türkiye’nin dört bir yanındaki adaylarımızla meclise güçlü bir şekilde gireceğiz ve TBMM’de grup kurarak ülkemize katma değer üreteceğiz” dedi.

2-421-553-404-32

Editör: Saadet Gündem