Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri 2. sıra milletvekili adayı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan’ın çalışmalarını yürüteceği seçim ofisinin açılışı gerçekleştirildi.

Sivas Caddesi Orduevi karşısı balıkçılar çarşısı üzerindeki ofisin açılışına Millet İttifakı milletvekili adayları ve il başkanları katıldı.

Açılışta konuşan Arıkan, Millet İttifakını iktidara taşımak için gece gündüz demeden çalıştıklarını ve vatandaşlara Millet İttifakı’nın projelerini, yol haritasını, Türkiye’nin içinde bulunduğu dar boğazdan çıkış yolunu anlattıklarını söyledi.

Değişimin zamanının geldiğini ve Kayserili vatandaşların ilgi ve alakasından onların da değişime hazır olduğunu gözlemlediklerini belirten Arıkan, “Derdi millet olanın davası hizmettir. Bizim derdimizde milletimizin yaşadığı sıkıntılara son vermek, onların daha rahat ve müreffeh bir şekilde hayat sürdürmelerini sağlamak. Gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesini sağlamak. Sosyal yardımlarla değil kazancıyla evinin geçimini sağlayabilen aileler inşa etmek. Biz hamasi tartışmaların, milletimize bir menfaati olmayacak söylem ve çekişmelerin tarafı olarak vakit kaybetmek istemiyoruz. Tabi bunları yaparken de nezaket ve saygı kurallarından asla taviz vermiyoruz bundan sonra da bu tavrımızı koruyacağız” şeklinde konuştu. 

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İktidar, 'Protestolar Bile Benim Kontrolümde Olmalı' Anlayışını Ortaya Koyuyor!" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İktidar, 'Protestolar Bile Benim Kontrolümde Olmalı' Anlayışını Ortaya Koyuyor!"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kayseri’de düzenlediği, Kemal Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu’nun Nevşehir’deki Millet Buluşması mitinglerine bizzat katılarak vatandaşların heyecanına ortak olduğunu dile getiren Arıkan, şöyle devam etti:

“Kayseri’de de Nevşehir’de de bizzat gördük ki insanlar artık yapılan yanlışların farkında ve iktidarı değiştirmekte kararlı. Tüm bunlar yaşanırken, Millet İttifakı parti ve adayları olarak olabildiğince nezaket ve saygı kuralları çerçevesinde seçim çalışmalarımızı sürdürürken maalesef iktidar partisindeki bazı arkadaşlardan aynı nezaketi göremediğimizi belirtmek istiyorum. Maalesef Kayserimiz İYİ Parti mitinginde siyaset tarihinde görülmemiş bir nezaketsizliğe şahit oldu. Cumhuriyet Meydanı’nda bu zamana kadar gerçekleştirilen mitinglerin tamamında diğer tüm siyasi partiler çalışmalarına ara vermiş, bayraklarını indirmiş ve çadırlarını kaldırmışlardır. Millet İttifakımızın ortaklarından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in gerçekleştirdiği mitingde bu inceliği görememiş olmak bizleri üzerken iktidar partisinin nezaketsizliği de siyasi tarihimizde kara bir leke olarak yerini almıştır. Kim ne yaparsa yapsın, nasıl davranırsa davransın bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada biz saygı ve nezaket çizgimizi bozmadan, ortamı gerecek üslup ve davranışlardan uzak durarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Arıkan, açılışa yoğun ilgi gösteren vatandaşlara da teşekkür ederek "Açılışımızı mini bir mitinge çeviren hemşerilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızın teveccühüne layık çalışmalar yapmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.32WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.33WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.33 (1)WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.33 (2)WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.34WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.35WhatsApp Image 2023-04-27 at 15.29.35 (1)

Editör: Saadet Gündem