Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremin üçüncü gününde yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yaşanılan felakette 60 saatin geride bırakıldığına dikkati çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Acılıyız, hüzünlüyüz ve artık aynı zamanda kızgınız da! İlk saatlerden beri biz, siz işinizi yapın diye sustuk; siz ise ne susuyor ne de işinizi gereği gibi yapıyorsunuz! Gün, dayanışma günü dedik, siz de dediniz; ama maalesef dayanışma göstermediniz! Gün, birlik ve beraberlik günü dedik; siz de dediniz; fakat buna da riayet etmiyorsunuz! Ayrıca sahada görülen durum ile iktidar olarak sizin açıklamalarınız arasındaki çelişkiler gösteriyor ki; ilk 72 saatin ne kadar kritik olduğunun ve durumun vahametinin daha farkında bile değilsiniz!” açıklamasında bulundu.

Büyük Bir Beceriksizlikle Karşı Karşıyayız!

Hâlâ enkaz altında olan on binlerce insanın olduğunun unutulmaması gerektiğine dikkati çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Hâlâ en temel ihtiyaç maddelerine ulaşımda dahi büyük aksaklıklar var. Hâlâ atılması gereken en basit adımların atılmasında dahi büyük gecikmeler yaşanıyor. Bunlar kesinlikle kabul edilemez! Bunlar yokmuş, her şey yolundaymış gibi davranılması ise hiç kabul edilemez! Şurası çok net olarak görülüyor ki; büyük bir beceriksizlikle karşı karşıyayız! İmkan var, koordinasyon yok! Kriz yönetimi yok, yönetim krizi var! Adeta nerede ne yapacağını, ne zaman neyi konuşacağını bilmeyen bir yönetim karşısında; millet olarak acımızı dindirmeye, yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz! Çok kritik bir zaman dilimine girdik; artık yeter! Algıları değil, krizi yönetmeye çalışın lütfen!” şeklinde konuştu.

Susun ve İşinizi Yapın

En basit işleri bile talimatla yapan bakanlara, milletvekillerine ve bürokratlara da işlerini yapmaları için talimat verilmesi gerektiğini ifade eden Genel Başkanımız, şöyle devam etti:

Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan NATO Zirvesine Filistin Tepkisi Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan NATO Zirvesine Filistin Tepkisi

“Artık sussunlar ve sadece işlerini yapsınlar! Laf yetiştirmeye çalışacaklarına, insanlarımızın taleplerini karşılamaya çalışsınlar! Vinç lazım, iş makinesi lazım, ekmek lazım, su lazım, yakıt lazım ve hepsi acil! Ara sokaklar, küçük mahalleler ve köyler hâlâ ulaşılmayı bekliyor! Bölgeden öncelikle kadın, çocuk ve yaşlıların acilen tahliye edilmesi gerekiyor. Üstüne üstlük şimdi bir de internet ulaşımını engellemeye karar veriyorsunuz. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Anlamak mümkün değil! Tekrar ediyorum; artık işinizi yapın! Allah aşkına artık siyasi kaygılarınızı bir kenara bırakın. Tek ve ortak kaygımız; enkazlara ulaşmak, insanlarımızı kurtarmak, yaraları sarmak olsun. Cenâb-ı Allah, büyük bir emek sarf eden görevlilerimizin ve gönüllülerimizin yardımcısı olsun, vatandaşlarımıza sabırlar ihsan eylesin.”

WhatsApp Image 2023-02-08 at 19.02.14WhatsApp Image 2023-02-08 at 19.02.13WhatsApp Image 2023-02-08 at 19.02.14 (1)

Editör: Saadet Gündem