Genel Başkan Yardımcımız Cafer Güneş, Saadet Sahada çalışması kapsamında Zonguldak’ta basın mensuplarıyla bir araya gelerek esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Güneş, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’de artık değişimin zamanın geldiğine dikkat çekti.

Antalya’dan Gazze’ye İşgale ve Ticarete Dur De! Programı Gerçekleştirildi Antalya’dan Gazze’ye İşgale ve Ticarete Dur De! Programı Gerçekleştirildi

Saadet Sahada çalışmasıyla halkın gerçek gündemine odaklandıklarını ve gittikleri her ilde vatandaşlarla bire bir temas kurup onları dinlediklerini ifade eden Güneş, “Ülkemizde yaşanan karamsar tabloyu değiştirmeye kararlıyız. Yoksullukla, yolsuzluklarla ve yasaklarla mücadele etmeye kararlıyız. İktidar ortağı olduğumuz her dönemde bunu başardık, bugün her kesimden insanımız o günleri hâlâ özlemle yâd ediyor. Dün nasıl başardıysak, bugün de öyle başaracağız Allah’ın izniyle. İnanın, tüm bunlar zor işler değil. Enflasyonu düşürmek, insanların alım gücünü artırmak, herkes için ‘İnsanca Yaşam’ koşullarını tesis etmek, gelir dağılımında adaleti sağlamak inanın hiç zor değil. Tamamen anlayış meselesi, iktidarda bulunanların neyi tercih ettikleri, neleri önceledikleri ile alakalı bir durumdur. İmkan var, kaynak var, potansiyel olarak çok daha fazlası var. Yeter ki, iş başına gelenlerin derdi sadece oturduğu koltuğu korumak değil, ülkenin problemlerini çözmek olsun. Yeter ki, iktidardakilerin motivasyon kaynağı sadece seçim kazanmak değil, insanımızın sıkıntılarını gidermek, hayırla yâd edilmek olsun. Yeter ki, menfaat odaklı değil sorumluluk odaklı hareket edilsin, şahıs ve partilerin çıkarları değil, ilkeler gözetilsin!” şeklinde konuştu.

Bunları gerçekleştirmek ve insanlara anlatmak için kapı kapı dolaştıklarını dile getiren Güneş, “İşte biz bunun için buradayız, işte tertemiz kadrolarımız ve Türkiye’nin ihtiyacı olan politikalarımızla huzurlarınızdayız. Öncelikle, ülkemizde yeni bir dönemi başlatmak için sizlerden destek istiyoruz. Hiç şüpheniz olmasın, sizlerin desteğiyle; yeni dönemde hem Saadet Partisi olarak güçlü bir temsil imkanı bulacak, hem de 6’lı Masa olarak parlamento aritmetiğinde güçlü bir çoğunluğu elde edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Musa özyürek