Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, Kahramanmaraş merkezli depremin Elazığ’da da etkisini gösterdiğini belirterek Elazığ’ında diğer 10 il gibi afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu

Peş peşe meydana gelen depremler sonrası hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralanan ve çeşitli açılardan etkilenen Türk Milletine geçmiş olsun dileklerini ileten Akın, “Çok nadir görülebilecek yıkıcı olayların, yaşadığımız yüzyılda bir arada yaşanıyor olmasına hep birlikte şahit oluyoruz. Bu açıdan Elazığımız da büyük bir sınav vermiştir" dedi.
Elazığ'da 24 Ocak 2020 yılında yaşanılan depremin ardından esnaf ve vatandaşların maddi ve manevi anlamda çok yıprandığını ve bu günlere büyük zorluklar içerisinde geldiğini dile getiren Akın, "Son olarak geçtiğimiz günlerde Elazığ’ı da etkileyen yıkıcı depremin hayatı daha da zorlaştırmıştır. Deprem sonrasında fabrikalar ve esnaflarımızın çevre illerle ticari bağı kopmuştur. Evlerine giremeyen halkımız sokağa dökülmüştür. Milletimiz ısınma, araç yakıtı, gıda, gibi ciddi ek masraflara girmiştir. Hemşerilerimiz, yaşadığı travmalardan dolayı günlerdir evine giremiyor. Esnaflarımızın çoğu kapalı. Bundan dolayıdır ki Elazığımız her anlamda ciddi bir destek almalıdır ve diğer iller gibi afet bölgesi ilan edilmelidir. Elazığ milletvekillerini göreve davet ediyorum. Bu konuda üzerlerine düşeni yapmalıdırlar.” ifadelerine yer verdi.

afet-4afet-7elazığ afetelazığ afet-2elazığ afet-5elazığ afet-3elazığ afet-6elazığ afet-8

Editör: Saadet Gündem