Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Gazze Tepkisi: “Tweet Atma, Ticareti Kes” Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Gazze Tepkisi: “Tweet Atma, Ticareti Kes”

Saadet Partisi, İslam Ülkelerinin Büyükelçilerini iftar yemeğinde ağırladı.

Geleneksel İslam Ülkeleri Büyükelçileri İftarı’na CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da katıldı.

Kılıçdaroğlu, programda yaptığı konuşmada hak ve haklının yanında duracaklarını belirterek “Filistin'de yıllardır devam eden bir dram ve hakları yenen insanlar var. O zaman eğer biz hakkın ve haklının yanında duracaksak elbette ki Filistin ve Filistin davasının yanında durmak zorundayız. Aksi halde biz, bize öğretilen inancı reddetmiş oluruz. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytansa, haksızlık karşısında susmayacağız. Bir yerde haksızlık varsa ona karşı çıkacağız. Bu benim yakınım, akrabam veya hiç tanımadığım birisi de olabilir. Dolayısıyla hakkı, hukuku ve adaleti İslamiyet bize zaten öğretiyor” ifadelerine yer verdi.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da, yaptığı konuşmada; “Sadece Filistin değil, maalesef bugün bir bütün olarak İslam alemi sahipsiz ve coğrafyamız darmadağın. Ülkemiz yeni bir dönemin eşiğindedir. Bizler, şahsiyetli bir dış politika vizyonu ile İslam alemini aktif hale getirmek mecburiyetindeyiz. Bu bir tercih değil, bu bir mecburiyet. Bizler, yeryüzünün tüm mazlum, mağdur ve mahsunları için mücadele etmekte kararlıyız” dedi.


 

iftar4iftar3iftar2iftar1

Editör: Musa özyürek