Saadet Partisi Konya Ağustos Ayı İl Divan Toplantısı, parti il binasında gerçekleştirildi.

Divan Toplantısına Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Sunar’ın yanı sıra Konya İl Başkanımız Hüseyin Saydam, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Sunar, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Erbakan Hocamızın 'Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya' davasını kendine dava edinen kıymetli Saadet Partililer! gerçekleştirmiş olduğunuz il divan toplantısında sizlerle bir arada olmaktan, sizlerle aynı hedefe yürümekten, yüreklerimizde aynı davayı aynı aşkla taşımaktan büyük heyecan duyuyorum. Bütün bu duygularla birlikte yarınlara dair büyük bir umut duyuyor; mutlak zaferimizin günden güne yaklaştığına Erbakan Hocamızın 'Zafer inananlarındır ve zafer yakındır' dediği gibi inanıyorum. Çünkü kardeşlerim, artık zaman; yalan ve iftira tuğlalarını üst üste koyarak milletimizle bizim aramıza beton duvarlar örmeye kalkışanların zamanı değil…
Şimdi zaman; beton duvarlarda açan çiçeklerin zamanı! Şimdi zaman; güneşi balçıkla sıvamaya kalkışanların hüsrana uğrama zamanı! Şimdi zaman; insanımızı karanlığa terk edenlerin değil; gecenin en karanlık anında hilaliyle insanımıza umut olanların zamanı! Şimdi zaman; 20 yıl boyunca milletimizi ve memleketimizi tüketenlerin değil; 20 yıl boyunca milletimiz ve memleketimiz için tohum ekenlerin hasat zamanı! Şimdi zaman; bizim zamanımız! Algı yönetmeyi; devlet yönetmek zanneden, milleti kandırmayı; siyaset yapmak bilen, israf etmeyi; itibar kabul eden, taviz vermeyi; dış politika sanan, insanını yoksullaştırmayı; ekonomiyi yönetmek olarak gören bu çirkin, bu sahtekar anlayış bizlerin gayretleriyle son bulacaktır! Kürsülerden 'Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır' diyenler aslında bugüne kadar kazana kazana kaybedenlerin ta kendisidir. Onlar kazandıkları ilk seçime bile davalarını kaybederek başladılar. Onlar kazandıkları her seçimde birçok şey kaybettiler de farkına varamadılar. Önce Milli Görüşçü olmayı kaybettiler. 
Sonra adalet duygularını kaybettiler!  Gün geldi feraseti kaybettiler, gün geldi liyakati kaybettiler!  Bir zaman şahsiyeti kaybederek kazandılar, bir zaman nezaketi kaybederek kazandılar. İşte bu yüzden onlara 'Kazana kazana büyüyen büyük bir yenilgi' kaldı!

Bu Şehre Belediyeciliği Biz Öğrettik

Saadet Partisi Aday Eğitimleri Devam Ediyor Saadet Partisi Aday Eğitimleri Devam Ediyor

İl Divan Toplantısı'nda konuşan Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ise şunları ifade etti: “Türkiye’de ekonomik birçok problem yaşanıyor. Eğer geçmişte bu ağır sanayi hamlesi başlatılmamış, sanayicilik faaliyetleri yürütülmemiş olsa, iktidarda olduğumuz dönemde yaptığımız ekonomik çalışmalar olmasa Türkiye bugün çok daha farklı bir noktada olurdu. Birçok eserimiz bugün hizmet vermeye devam ediyor. Şehir hala ayaktaysa, bunları geçmiş dönemlerdeki belediye başkanlarımız yaptı. Yeni dönemde hiçbir şey yapılmadı. Vatandaşın parası çar-çur ediliyor. Bu şehre belediyeciliği biz öğrettik. Ülkenin bakıma ihtiyacı var. Memleketi tekrar toparlamamız gerekir. Çok çalışmamız gerekir. Bizim siyasetimizin anlaşılması zor ama yaptıklarımız, icraatlerimiz ortada. Vatandaşımızdan tekrar yetki istiyoruz.”

sunar6sunar5sunar4

Editör: Musa özyürek