Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Külliyesi Açılış ve Cami Temel Atma Töreni katıldı. 

Pursaklar ilçesinde düzenlenen AGD Genel Merkez Külliyesi'nin açılışı ve AGD Genel Merkez Camisi'nin temel atma töreninde konuşan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğinin diğer vakıf ve derneklere kıyasla büyük sorumlulukları sırtladığını belirtirken, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına işaret ederek, "Bunların karşısına sadece ve sadece inançlı olan gençlik çıkabilecek. Milli gençlik, Anadolu gençliği çıkacak, bu müesseselerin önemi burada." dedi.

"İNŞALLAH GENÇLER DAVAMIZI BİR GÜN DÜNYANIN EN ÖNEMLİ DAVASI HALİNE GETİRECEK" 

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Dernek ve vakıf üyelerine seslenirken "Bu müessese inanıyorum ki, ideal yeni gençlerin yetişmesine bundan sonra çok büyük katkılarda bulunacak. İnşallah gençler, davamızı bir gün sadece ülkemizin değil bölgemizin de dünyanın da en önemli davası haline getirecek." ifadelerini kullandı.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan da derneğin idealleri ve büyük hedefleri bulunduğuna değinerek, "Şu anda açılışını yaptığımız binamız bizim için eskidi. Bundan sonra yeni hedeflerimizi, çalışmalarımızı inşallah icra etmiş olacağız." açıklamasında bulundu.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Genel Başkanı Recai Kutan da birkaç gün önce Necip Fazıl Kısakürek'in ölümünün yıl dönümü olduğunu anımsatarak, Kısakürek'in "Nakarat" adlı şiirini okudu.

Genel Başkanvekilimiz Tekir: “Çarşıda Yükselttiğiniz Enflasyonu, Masada Düşürmeye Çalışmak Marifet Değildir!” Genel Başkanvekilimiz Tekir: “Çarşıda Yükselttiğiniz Enflasyonu, Masada Düşürmeye Çalışmak Marifet Değildir!”

Konuşmaların ardından genel merkezin açılışı yapılırken, caminin temeli de dualarla atıldı.

G P A E N R N W4 A I Kn5AG P A E N R C X M A A E Wu3G P A E N R A X M A An7 G IG P A E N R A Wk A E Skz X

Editör: Saadet Gündem