Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, İstanbul’da bir özel okulda okul müdürü İbrahim Oktugan’ın silahlı saldırı sonucunda öldürülmesine tepki göstererek öğretmenin ailesine başsağlığı diledi. 

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlerin bugün gerçekleştirdikleri eyleme destek verdiklerini belirten Genel Başkanımız Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul'da gün ortasında bir okul müdürü öğretmenimiz görevi başında öğrencisi tarafından öldürüldü. Bu ibret verici acı olayın tüm yönleriyle ele alınıp değerlendirilmesi gerekir. Türkiye, göçmen sorununu ırkçılığın; 12 yıllık zorunlu eğitimi de cehaletin karanlığına kapılmadan tartışmalı ve çözüm üretmelidir. 

GÖÇMEN AKIMINI IRKÇILIK OLARAK YAFTALAMAK SORUNLARI ÇÖZMÜYOR

Düzensiz ve denetimsiz göçmen akımının eleştirilmesini ırkçılık olarak yaftalamak sorunun üstünü örtmekten başka işe yaramayacaktır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktan başka bir anlam da ifade etmeyecektir. Ancak, tüm kötülükleri ve huzursuzlukları ülkemizde yaşayan farklı milletlere mensup yabancılardan bilmek de büyük haksızlık olacaktır. Taşıdığı kimliğe bakılmaksızın, sayısız sabıka kaydı bulunan suçluların toplumumuzda serbestçe dolaşmasına asla izin verilmemelidir. 

EĞİTİMİN ŞİDDETİN KAYNAĞI HALİNE GELMESİNE MÜSAADE EDİLMEMELİDİR

İbrahim Oktugan öğretmenimizin öğrencisi tarafından öldürülmesi bu konuda yaşanan acı örneklerden sadece biridir. Her türlü şiddetle mücadelede en temel kurum olması gereken eğitimin, şiddetin kaynağı haline gelmesine hiçbir şekilde müsaade edilmemelidir. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki, iktidarın uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle eğitim kurumlarımız hem şiddetin kaynağı hem şiddetin muhatabı ve mağduru haline dönüşmek üzeredir. 

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: “Türkiye’nin Problemlerini Millî Görüşçüler Çözer” Genel Başkanımız Karamollaoğlu: “Türkiye’nin Problemlerini Millî Görüşçüler Çözer”

ÖĞRETMENLERİN İŞ BIRAKMA EYLEMLERİNE GÖNÜLDEN DESTEK VERİYORUZ

Okullarda, hastanelerde ve sokaklarda gittikçe yaygınlaşan her türlü şiddete dur demek zorundayız. Bu nedenle, Türkiye genelinde öğretmenlerimizin bugün yapacakları iş bırakma eylemine gönülden destek veriyoruz. Öğretmenlerimizin bu son derece haklı tepkisinin, ülkemizde şiddetin son bulması için başlangıç olmasını temenni ediyoruz. Hükümetin de bu haklı tepkiyi iyi değerlendirip, öğretmenlerimizin problemlerine çözüm getirmesini talep ediyoruz.”
 

Editör: Musa özyürek