Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Gazze Tepkisi: “Tweet Atma, Ticareti Kes” Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Gazze Tepkisi: “Tweet Atma, Ticareti Kes”

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, ülke genelindeki yüksek kira fiyatlarına tepki göstererek, “Kira Krizini Çözmeden İnsanımızın Lira Açığını Kapatamazsınız” dedi.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kira fiyatlarının, ortalama ücretlerle eşitlendiği bir dönemi yaşıyoruz. Asgari ücretin 17 bin lira, emekli maaşının 10 bin lira olduğu; kiraların ise 10-15 bin liradan başladığı bir ekonomi sürdürülebilir değildir! KİRA krizini çözmeden, insanımızın LİRA açığını kapatamazsınız! Vergi, elektrik, doğalgaz ve daha birçok kalemde zam üstüne zam yapan iktidar, kira sorununa %25 sınırlaması ile çözüm getirildiği zannına kapılmıştır. Kira ücretleri milyonlarca insanımızın en büyük korkusu olmaya devam etmektedir. Kiracı ile ev sahiplerini memnun edecek adımı atmayan iktidar, mahkeme salonlarına taşınan kira ücreti konusuna çözüm getirme isteği taşımamaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Musa özyürek