Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile Saadet Partisi Genel Merkezi’nde saat 14.30'da bir araya geldi.

Genel Başkanvekilimiz Tekir: “Mülteci Sorunu Yabancı İstihbarat Servislerinin Provokasyon Sahası Haline Geldi” Genel Başkanvekilimiz Tekir: “Mülteci Sorunu Yabancı İstihbarat Servislerinin Provokasyon Sahası Haline Geldi”

Görüşmeden sonra açıklamalarda bulunan Temel Karamollaoğlu, “Merhum Sinan Ateş'in ölümü üzerindeki perdeyi kaldırmak ve eşi Ayşe Ateş'in adalet arayışına destek vermek için sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Adaletin tecellisi adına bu davanın hiçbir soru işaretine mahal vermeden açıklığa kavuşması gerektiğine inanıyoruz. Bizler bu süreçte hem Ayşe Ateş kızımızın hem de yavrularımızın yanında duracağız.” ifadelerini kullandı.

Görüşme sonrası Ayşe Ateş ise yaptığı açıklamada, “Sayın Genel Başkan’a teşekkürlerimi ilettim ve desteklerinin devamını istedim. 1 Temmuz'da yapılacak olan ilk duruşmamıza kendisini davet ettim. Kamuoyuyla paylaştığım şeylerden kendisine de bahsettim. Biraz da sohbet ettik ve ayrıldık.” dedi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, “Aileyi dinledik. Sayın Genel Başkanımız da konunun hassasiyeti ile takipçisi olacağını söyledi.” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Saadet Gündem