Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa'yı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Filistin halkının işgale karşı daha fazla tahammül edemediğini kaydederek, bu olayın Filistin'de kalıcı çözüm bulunmasına vesile olmasını temenni etti.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Sonuna kadar yürütecekleri mücadelede kendilerine destek verme konusunda da kararlıyız. Biraz önce ifade edildi. Filistinli kardeşlerimiz 75 yılı aşkın bir süredir baskı altında zulüm altında inliyorlar. Belli bir noktaya kadar geldi. Daha fazla tahammül edemediler. Ümit ediyorum ki bu Filistin'e kalıcı bir çözüm bulmanın adımına vesile olur. Ben tekrar yıllardır zulüm altında inleyen Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve bundan sonra da olmaya devam edeceğimizi ifade ediyorum."

Filistin Halkının Direnme Hakkı Meşrudur

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu ise Filistin meselesinin sadece Müslümanların değil, insanlığın meselesi olduğuna dikkati çekerek, "Sürgünlerle katliamlarla büyük baskılarla karşı karşıya kalmış bir halkın kendi kaderini tayin etme hakkı dahil direnme hakkı da vardır." diye konuştu.

Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa da, "Eğer İsrail, Gazze ve Batı Şeria’da yaptığı saldırılar ve öldürmelerden sonra Filistin halkının geri adım atacağını düşünüyorsa yanılıyor" ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Mustafa, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Filistin'de meydana gelen olayların "zalim ile zulüm altındaki mazlumun arasında geçen bir savaş" ve "işgalcilerle işgal altında 75 yıldır acı çeken bir halkın savaşı" olduğunu ifade etti.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Seçim Sonuçları Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Seçim Sonuçları Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun"

İsrail'i uluslararası alanda defalarca uyardıklarını belirten Mustafa, şunları kaydetti:

"Ülkelerin İsrail'i hukuk üstü bir devlet olarak görmesine son vermesi gerektiğini söyledik. 'Bu zulümlerin bitmesi gerekiyor, yoksa doğal sonuç bu şekilde olacaktır' diye uyardık. Çünkü İsrail Batı Şeria'da işgalini daha fazla artırıyor, Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'e baskınlar yapıyor. Aynı şekilde Gazze'yi abluka altına alarak halkımızı en basit haklarından mahrum bırakıyor. Eğer İsrail, Gazze ve Batı Şeria'da yaptığı saldırılar ve öldürmelerden sonra Filistin halkının geri adım atacağını düşünüyorsa yanılıyor."

Faed Mustafa, Filistin halkıyla dayanışma içinde oldukları için Karamollaoğlu'na ve Davutoğlu'na teşekkür etti.

temel bey büyükelçilik4temel bey büyükelçilik3temel bey büyükelçilik2temel bey büyükelçilik1

Editör: Musa özyürek