Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Ankara İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen Nisan Ayı İl Divan Toplantısı’na katılarak partililere hitap etti. 
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Türkiye’nin sorunlarına dikkat çekerek, “Türkiye’nin problemlerini Millî Görüşçüler çözer, başkaları çözemez. Saadet Partisi’nden başka kimsenin sorunları çözme konusunda kararlı olduğunu görmüyorum” dedi.

BİZ DİĞER PARTİLER İLE BİR DEĞİLİZ

İl divanlarının önemine değinen Genel Başkanımız Karamollaoğlu, konuşmasında şunları söyledi:
“81 ilin hepsinde her ay bu toplantıların yapıldığını belirterek, “Biz diğer partiler ile bir değiliz. Bizim ideallerimiz, bizim prensiplerimiz, sahip olduğumuz değer çok ama çok farklı. Allah nasip ederse biz Millî Görüş’ün iktidarına şahit olursak buna şahit olacağız. Bugüne kadar Millî Görüş iktidar olmadı mı? Oldu. Koalisyon ortağı olduk. Erbakan Hoca’mızın hayatı, bizim için ülke meselelerine nasıl yaklaşmamız gerektiğini gösterdi.

KİMSENİN ATAMAYACAĞI ADIMLARI ATTIK

Maalesef Erbakan Hoca’nın yapabileceklerine birçok insanın hayali bile ulaşmadı. Erbakan Hoca’nın geçmişte başlattığı sanayi hareketi Türkiye’nin sanayisinin temelini oluşturdu. 1989 yılında kazanılan belediyeler ile birlikte önemli adımlar atıldı. Sivas’ta engellilere ilişkin birçok adım attık, huzurevi inşa ettik, fabrikalar kurduk, Sivas’ı bir kültür şehrine çevirdik. Herkes o dönem Millî Görüş belediyelerinin konuşulması ile birlikte ikinci mahalli seçimlerde 5 belediye başkanlığına birçok belediye başkanlığı eklendi. İstanbul ve Ankara dahil 29 ilde belediyeyi kazandık. 1996 yılında da en büyük parti olduk ama tek başına iktidar olamadık. Görüşmeler neticesinde de bir koalisyon kuruldu ve destan yazdık. Bugün enflasyon bir baş belası, o zaman da baş belasıydı. Ancak o dönem kimsenin atamayacağı adımları attık. 

BU AZİMLE ÇALIŞMAMIZ BİZİ İKTİDAR YAPACAK

Bugün biz iktidara gelelim, asgari ücret açlık sınırında olmaz, emekli 10 bin liraya mahkûm. Allah’tan korkmuyor musunuz? Bu seçimlerde aldıkları darbeye rağmen hâlâ vazgeçmiyorlar. Bu sefer seçimlere giderken biz, bu sistem değişmez ise bizim gibi partiler öne çıkamaz dedik ve sistem değiştirmek için adım attık. O seçimi içerde bir karmaşa olmasaydı yüzde 56 ile kazanıyorduk. Ancak alamadık ve çok küçük bir fark ile Cumhurbaşkanı Erdoğan seçildi. Biz sistemin değişmesi için birlikte hareket ettik. Bugün Türkiye’de Parlamentonun bir kıymeti yok. Ama o seçimden sonra mahalli seçimlere giderken ben bütün teşkilatlarımı tebrik ediyorum. Muazzam bir çaba gösterdiniz. Biz en sistematik, hedefini bilen teşkilatız. Bu bize iktidarı getirecek önümüzdeki dönemde. Bizim bu azimle çalışmamız Allah nasip ederse iktidar yapacak.

TÜM PROBLEMLERİ ÜÇ ANA BAŞLIK ALTINDA ÇÖZECEĞİZ

İstediğimiz neticeyi alamadık ama bütün kardeşlerimiz kararlı. Bu ülke bizim, bu ülkenin problemlerini çözecek politikalara biz sahibiz. Saadet Partisi’nden başka kimsenin sorunları çözme konusunda kararlı olduğunu görmüyorum. Bizim sistemimiz çok sade. Bizim ülkemizin problemlerini çözmek için 3 adımımız var. Bir önce ahlaki ve manevi değerlerimizi ihya edeceğiz, iki diğer problemlerimizi çözmek için kollarımızı sıvayacağız, üç şahsiyetli bir dış politika izleyeceğiz.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Hacı Sülük'ün Affedilmesi Demokrasiye Kanlı Bir Gölge Düşürmüştür" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Hacı Sülük'ün Affedilmesi Demokrasiye Kanlı Bir Gölge Düşürmüştür"

TÜRKİYE’NİN KURULUŞUNDA UÇAK İMAL EDİYORDUK

Tarım, arkasından hayvancılık, ardından ise o gıdayı tüketilebilir hale getirecek fabrikalar kuracağız. Bu fabrikalar Anadolu’da kurulacak. İstanbul’a, Marmara’ya değil. Orası doydu. Cumhuriyetin kuruluşunda Türkiye’nin her yerinde Sümerbank fabrikaları kuruldu. Eğer biz sürdürseydik, uçak imal ediyorduk. Eğer biz o zamanki uçakları imal etseydik bugün jet uçaklarını imal edecektik. Bu yüzden diyorum ki Türkiye’nin problemleri Millî Görüşçüler çözer, başkaları çözemez. Siz yeni bir dönemin inşasını başlatacaksınız.

FİLİSTİN’İN KURTULUŞU SAADET PARTİSİ İKTİDARI İLE MÜMKÜNDÜR

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren İl Başkanımız Adnan Simit de, dünyanın bir felakete sürüklendiğini belirtirken, felaketin ise kendilerini gelişmiş olarak sayan ülkelerden kaynaklı olduğunun altını çizdi. 
Simit, “Kendilerinin gelişmiş olarak addedenler, sapkınlıklarını diğer ülkelere de yaymaya çalışmaktadırlar. Diğer yandan ırkçı emperyalizm üstün ırk gibi anlayışlar ile savaşlar çıkartmaktadır. Gazze, bunun bir örneğidir. Filistin ve Gazze’nin kurtuluşunun Saadet Partisi iktidarı ile mümkün olacağını, oradaki kardeşlerimizde çok iyi bilmektedir. Dünyanın ve Türkiye’nin Saadet Partisi’nin iktidarına ne kadar ihtiyacının olduğu kısa iktidarımız sonrası ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay bir mahalli seçim atlattık, bu seçim bize şunu göstermiştir; artık bu iktidar istenmemektedir. Vatandaş, oy vermeyerek bu tavrı ortaya koymuştur. Durumun bu olduğunu iyi bilen iktidar, kendilerinden kopan oyların Saadet Partisi’ne gitmesini istemeyen iktidar, yedek lastik gibi bir yapıyı ortaya çıkarmıştır. Bizler, yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis olması için çalışan bir teşkilatız” dedi.

Divan4Divan3Divan2Divan1

Editör: Musa özyürek