Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, İsrail’in Gazze’de yardım bekleyen sivillere yönelik saldırısına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İsrail’e yaptırım uygulanarak uluslararası alanda yalnızlaştırılması gerektiğine dikkati çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Gazzeli mazlumları yerinden eden; kadın, çocuk, yaşlı demeden soykırım uygulayan ve insanların açlıktan ölmesine sebep olan aşağılık terör devleti İsrail'in mübarek Ramazan ayında yardım bekleyen sivilleri hedef alması, Siyonizmin vahşetine devam edeceğinin göstergesidir.

İslam devletlerinin artık kınamaya yüzü tutmamalı, yaşanan vahşeti durdurmak adına somut adımlar atmalıdır. Başta İslam İşbirliği Teşkilatı olmak üzere tüm İslami kurum ve kuruluşlar, terör devleti İsrail'e yaptırım kararı alarak Siyonizmi uluslararası alanda yalnızlaştırmalıdır.

Biliyoruz ki işlenen soykırımda İsrail'in hunharlığı kadar, bu hunharlığa göz yuman ülkelerin de payı vardır. Söz konusu Ukrayna olunca ayağa kalkan Batı, Filistin konusunda insanlık değerlerini ve uluslararası hukuku unutmuştur. Batı'nın ikiyüzlü politikalarından medet uman İslami yönetimler ise çıkarlarını korumak adına soykırımı söz ile çözmeye çalışmaktadır.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu: “Böyle Bir Vahşete Bugüne Kadar Dünya Şahit Olmadı” Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu: “Böyle Bir Vahşete Bugüne Kadar Dünya Şahit Olmadı”

Her şey açık ve nettir; yaşanan soykırım karşısında söz hükmünü yitirmiştir. Ticaret yok, içi boş kınama yok, limandan terör devleti İsrail'e giden gemiler yok, ikiyüzlü politika yok.

Birlik, cesaret ve samimiyetle hareket edildiği taktirde görülecektir ki; İsrail zulmü duracak, onu destekleyen devletler geri adım atacaktır. Çünkü uluslararası hukuk, evrensel etik ve insanlığın safında olan herkes, Gazzeli mazlumların safında; terör devleti İsrail'in karşısındadır.”

Editör: Saadet Gündem