Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, deprem bölgesi Adıyaman’da çadırlarda yaşayan aileleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen depremin ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a giden Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, depremden etkilenen ailelerle bir araya gelerek yaşadıkları sorunları dinledi.

Evleri yıkıldığı veya hasarlı olduğu için çadırlarda hayata tutunmaya çalışan aileleri ziyaret eden Genel Başkanımız Karamollaoğlu, sivil toplum kuruluşları, devlet ve millet olarak yaraları sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Adıyaman’da depremzede ailelerin ihtiyaçlarının tespiti ve yaşadıkları sorunları yerinde görüp hızlı bir şekilde çözümler üretebilmek için bölgede bulunduğunu belirten Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Çadır bulmakta zorluk çekildiğini müşahede ettik. Yeni yeni insanlar çadırlara ulaşıyor. Mahalle aralarında üçerli beşerli çadırlar var. Hava koşulları da yaşamı zor bir hale getiriyor bunun da farkındayız. Yaşanan aksaklıkları daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilmek için el biriliği ile çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemiz çok büyük bir yıkım yaşadı. Bunu birlik ve beraberlik içinde aşacağız” şeklinde konuştu.

Gazze Başta Olmak Üzere Coğrafyamızdaki Bütün Zulümlerin Bir Gün Son Bulacağına Yürekten İnanıyoruz Gazze Başta Olmak Üzere Coğrafyamızdaki Bütün Zulümlerin Bir Gün Son Bulacağına Yürekten İnanıyoruz

WhatsApp Image 2023-02-13 at 15.38.07WhatsApp Image 2023-02-13 at 15.38.07 (1)WhatsApp Image 2023-02-13 at 15.38.07 (2)

Editör: Musa özyürek