Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir"

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ile birlikte Millet İttifakı’nın Afyonkarahisar’da düzenlediği “Millet Buluşmasımitingine katıldı.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, coşkulu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada iktidarın ülkeyi getirdiği ekonomik ve sosyal durumlara dikkat çekerek yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

İktidarın üslubunu doğru bulmadıklarını ifade eden Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Yanlış anlayışlar sebebiyle, yanlış yönetim anlayışı sebebiyle, yanlış politikalar sebebiyle gücümüz zayıflamaya, insanımız maalesef perişan bir noktaya gelmeye başladı. Geçim sıkıntısı herkesin derdi sadece küçük bir azınlığın değil artık sadece işsizler sıkıntı çekmiyor. Çalışanlar da esnaf da memur da emekli de maalesef büyük bir sıkıntının içinde sıkıntı dediğimiz zaman sadece ekonomik sıkıntıları da kastetmiyoruz. Sosyal yönden de problemlerimiz var. Belli bir grup, özellikle iktidarda bulunan arkadaşlar ülkede bütünlüğü, beraberliği, kardeşliği pekiştirecek ifadeler kullandık. Kullanacaklarına bizi birbirimizden ayıracak, birbirimize hasım hale getirecek, daha da ileri gidip düşmanlaştıracak ifadeleri kullanmaktan çekinmiyorlar. Biz bunlar yuhalamaya gerek yok. Biz buna rıza göstermiyoruz. Evet karşımızda bir afiş var. Doğru zaman doğru adam diyorlar. Çok da doğru söylüyorlar. Doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var ama bugünkü adama değil. Bu değişmek mecburiyetinde. Bu sistemin kurucusu, bu sistemin banisi olan arkadaşlar tek adam rejimini zorla dayattılar. Biz bugün bu dayatmanın bedelini ödüyoruz.”

Bugün yaşanan sıkıntıların esas sebebinin de israf olduğuna dikkat çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, şöyle devam etti;

“İtibar kazanmak için yapılan israfı biz meşru sayamayız. Bugün başımıza gelen sıkıntıların esas sebebi işte bu israf. Bu yolsuzluk bu rüşvet mekanizması bizi perişan ediyor, kaynaklarımızı sömürüyor. Bunun üstesinden gelmeden, bunun farkına varmadan ülkeyi düzeltmek mümkün olmaz. Onun için doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var. İşte biz bu adımla 6 siyasi parti bir araya geldik Sayın Kılıçdaroğlu'nu geçmiş tecrübesine de bakarak dürüstlüğüne, samimiyetine, becerisine önem vererek cumhurbaşkanı adayımız yapmaya karar verdik. Bu önemli bir adım. Allah nasip ederse doğru zamanda, doğru insanı cumhurbaşkanı yaparak problemleri çözmekte en önemli adımı atmış olacağız."

afyon6afyon5afyon4afyon3afyon2afyon1

Editör: Musa özyürek