Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Bursa İnegöl İlçe Teşkilatımızın 9. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Şuan Filistin’de bir zulüm yaşanıyor. Gazze’de yaralanan, ölümle karşı karşıya kalan o kadar çok çocuk var ki tahmin edemezsiniz. Bunlara gıda verilmesine engel oluyorlar. Su içmelerine mani oluyorlar. Tedavi edilmeleri için ilaç tedarikine engel oluyorlar. Dünyada böyle bir şerefsizlik ilk defa yapılıyor. Yalan söylemekten çekinmiyorlar. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı dün televizyonlara çıktı ‘Ben gözümle gördüm Filistinliler masum çocukların başlarını kesmişler” aynen bunu söyledi. Gözlerimle gördüm diyor. Arkasından sessiz sedasız açıklama yapıldı; ‘bu doğru değil öyle bir fotoğraf gelmedi bize’ dediler. ABD başkanı televizyonlara çıkıp milyonların önünde böyle bir iftirayı nasıl yapar. Filistin Filistin’de yaşayanlara, asırlardır… asırları geçtik binlerce yıldır orada ikamet edenlere aittir. Şimdi ne yapıyorlar dünyanın dört bir tarafından Yahudi olduğunu bildikleri inandıkları insanları getiriyorlar orada yüzlerce yıldır yaşayan Müslümanların evlerine ikamet etmeye zorluyorlar. Dünya hakikaten böyle bir faciayı hiç yaşamadı. Biz Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya, onları desteklemeye, yeri geldiği zaman onlarla birlikte mücadele etmeye kararlıyız. Bunu bütün dünya böyle bilsin.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: “İsrail, Ateşi Bölgeye Yaymayı Hedefliyor” Genel Başkanımız Karamollaoğlu: “İsrail, Ateşi Bölgeye Yaymayı Hedefliyor”

Kudüs Müslümanların Başşehridir

Bugün maalesef öyle bir noktaya geldik ki hırsıza hırsız, katile katil diyemiyoruz. Denildiği zaman şuanda dünyada cezalandırma yoluna gidiyorlar. Filistin bayrağını artık güya demokrat olan Amerika’da, Fransa’da, İngiltere’de sallayamazsınız. Kudüs’ü ele geçirdiler. Kudüs onların başşehri değildi Müslümanların başşehriydi. Ama bugün ne yazık ki Kudüs’ü başşehir ilan etmekle kalmadılar Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya namaz kılmaya giden insanların önüne engel çıkartıyor, şiddete başvuruyorlar. Şuanda Filistin’de yaşanan maalesef bir zulüm. İsrail’i kollamak desteklemek zulme ortak olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti kesinlikle buna rıza göstermemelidir. Bu sözde kalmamalıdır. Fiilen biz bu desteği mazlumlara yani Filistinlilere vermek mecburiyetindeyiz."

inegöl4inegöl3inegöl2inegöl1

Editör: Musa özyürek