Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Malatya Valiliği’nin herhangi bir gerekçe olmaksızın depremzedeler için partimizin destekleriyle kurulan günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ikramı yapan aşevinin kaldırılmasını istemesine tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iktidara çağrıda bulunan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Partimizin öncülüğünde Malatya'da kurulan ve günlük 10 bin kişilik yemek ikramı yapılan aşevimizi hangi gerekçe veya korkuyla kapatma kararı alıyorsunuz? İktidarı uyarıyorum; bu yanlış kararınızdan ve süreç boyunca sergilediğiniz bu bağnazlık ve aymazlıktan derhal vazgeçin!” ifadelerine yer verdi.

Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu

Ayrıca Saadet Partisi Genel Merkezi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Malatya’da partimizin destekleriyle kurulan, günlük 10 bin kişilik sıcak yemek ikramı yapılan aşevimiz, Malatya Valiliği tarafından herhangi bir gerekçe olmaksızın 2 saat içinde kaldırılması Malatya İl Başkanımız Mustafa Canbay’a iletilmiştir. Depremin ilk günlerinden itibaren büyük bir fedakarlık ve gayretle dayanışma içerisinde depremzedelere hizmet veren aşevimizin kapatılması kararını kınıyor ve bu kararı kamuoyunun vicdanına sunuyoruz” ifadeleri yer aldı.

Editör: Musa özyürek