Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli yıkıcı iki deprem felaketi sebebiyle Kahramanmaraş'ta vatandaşları ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulundu.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Seçim Sonuçları Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Seçim Sonuçları Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun"

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen ve 10 ili etkileyen depreme ilişkin bölgede yaşananları ilk günden itibaren genel başkan yardımcıları, il ve ilçe başkanları ile yakından takip eden Genel Başkanımız Karamollaoğlu, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta vatandaşları dinleyerek sorunları hakkında bilgi aldı.

Deprem bölgesinde açıklamalarda bulunan Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, hayatını kaybedenlere taziyelerini sunarak, depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Müdahale edilmesi gereken epeyce göçük olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “İnşallah buralarda da bir an önce tüm katlara ulaşılır, durum ortaya çıkar. Son zamanlarda bu göçük altından canlı çıkanları görünce insan ister istemez ümitleniyor. Yani bunlar her binada olabilir. Boşluklar teşekkül eder. Hayatlarını bir hafta değil belki de 2-3 hafta bile idame ettirebilirler. Onun için de her binaya mutlaka müdahale edilmesi, her binada en alt kata kadar inilmesi gerekir. Bu zor bir iş, kolay bir iş değil. Buraya kadar Türkiye’mizin dört bir yanından gelen bu kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu gayretlerinizi, fedakarlıklarınızın karşılığını da Cenab-ı Hak eksiksiz olarak versin. Ama esas tabi sıkıntıyı çeken Maraş’ımızdaki kardeşlerimiz. Onlar fiilen bu sıkıntıları yaşadılar, yaşıyorlar. Halen göçük altında bulunan kardeşlerimize de ulaşılmadığı için de endişeli bir bekleyiş elbette var. Bugün biz geçmiş olsun demek için buradayız. Cenab-ı Hak yar ve yardımcınız olsun.” açıklamasında bulundu.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, açıklamanın ardından bölgede incelemelerde bulundu.

deprem7deprem6deprem5deprem4deprem3deprem2deprem1

Editör: Musa özyürek