Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremin en çok etkilediği bölgelerden birisi olan Adıyaman’ın Kahta ilçesini ziyaret ederek bölgede incelemelerde bulunup Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ile görüştü.

Kahta Belediye Başkanı Turanlı, depremin hemen ardından bölgede gerekli çalışmalara başladıklarını ve Türkiye genelinden bölgeye ulaşan yardımları düzenli hale getirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret ettiklerini belirtti.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir"

Barınma sorununu da çözmek için çadır kent çalışmalarına başladıklarını ifade eden Turanlı, “Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen yoğun çalışmalar neticesinde depremden etkilenen vatandaşlarımız için Yavuz Selim Mahallesi’nde iki ayrı ada şeklinde bulunan toplam 23.000 metrekare boş arazide çadır kent kurulmaya başladı. Kayıt yaptıran ve burada kalmak isteyen aileleri tek tek yerleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Belediye binasının 24 saat açık olduğunu ve kendilerinin sürekli depremzede ailelerle irtibat halinde olduklarını ifade eden Turanlı, Kahta’yı eski güzel günlerine kavuşturmak için hummalı bir çalışmanın içerisinde olduklarını vurguladı.

Kahta halkına geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Genel Başkanımız Karamollaoğlu, aksaklıkların biran önce ortadan kaldırılabilmesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Depremi yaşayan bölgelerin tamamında olduğu gibi Adıyaman ve Kahta’da da büyük bir yıkım olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Herkes bir gayretin içinde. Ancak koordinasyonun iyi yapıldığını söylemek biraz zor. Maalesef kopukluklar var. Bazı yerlerde mesela biz geldik Kahta’ya gittik, neredeyse bizim belediye başkanımız bütün çalışmalarda devre dışı bırakılmış gibi. Bir yerde belediyeler eğer devre dışı bırakılırsa orada yapılan çalışmalarda mutlaka aksaklıklar artar. Tamamen ortadan kalkmaz.” şeklinde konuştu.
Genel Başkanımız Karamollaoğlu, depremden etkilenen aileleri de ziyaret edip sorunlarını dinleyerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

WhatsApp Image 2023-02-13 at 13.53.08WhatsApp Image 2023-02-13 at 13.53.10

Editör: Musa özyürek