Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki göstererek, “Biliyoruz ki Kudüs Müslümanların, Filistin ise insanlığın onurudur! İşgalci İsrail’e karşı tarihi mesuliyetimizi, Müslümanlığımızın ve insanlığımızın gereğini tastamam yerine getirmeliyiz.” dedi.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Gazze İmtihanından Geçemeyenin Hiçbir Sınavdan Geçme İhtimali Yok" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Gazze İmtihanından Geçemeyenin Hiçbir Sınavdan Geçme İhtimali Yok"

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Filistin’in yanında olması gerektiğini belirterek, “Mazlumların hamisi olan tarihi mesuliyetiyle hareket etmesi gereken Türkiye; Filistin’in yanında, İsrail’in karşısında kararlı, tavizsiz ve net bir duruş sergilemelidir. İşgalci tavrı ve insan haklarına aykırı tutumunu bugün bir kez daha tüm dünyanın gözleri önünde sergileyen terör devleti İsrail, Filistin’in Cenin şehrinde yaptıklarının hesabını uluslararası kamuoyunda mutlaka vermelidir. Zulüm ile abad olacağını zannedenleri yarınlarda kesin ve acı bir mağlubiyet beklemektedir. İnanıyoruz ki her şey bittiğinde Filistin bağımsızlığını, Kudüs’ümüz ise özgürlüğünü kazanacaktır. Aliya İzzetbegoviç Bosna mücadelesinde 'Her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır' demişti. Her şey bittiğinde Filistinli kardeşlerimizin böylesine haklı bir serzenişte bulunmaması için Türkiye ve İslam ülkeleri; İsrail’e karşı hep birlikte ve kararlılıkla mücadele etmelidir. Biliyoruz ki Kudüs Müslümanların, Filistin ise insanlığın onurudur! İşgalci İsrail’e karşı tarihi mesuliyetimizi, Müslümanlığımızın ve insanlığımızın gereğini tastamam yerine getirmeliyiz.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Musa özyürek