Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 6 yaşındaki kanser hastaYusuf Kerim Sayın’ı tedavi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti.

Ewing Sarkom olarak bilinen kanser hastalığına yakalanan ve sosyal medya üzerinden cezaevinde olan annesi Gülten Sayın'ı özlediğini, ona kavuşmak isteğini dile getiren Yusuf Kerim’e duyarsız kalmayan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, kendisini hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu

Babası Süleyman Sayın ile de görüşen Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, ziyaret sonrasında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakan’ı Bekir Bozdağ’a çağrıda bulundu.

Genel Başkanımız mesajında; “Yusuf Kerim evladımızı tedavi gördüğü hastanede ziyaret edip, babası Süleyman Bey ile görüştük. Cezaevinde olan annesinin tahliye edilmesi ve bu süreçte evladının yanında olması elzem… Sn. @RTErdogan ve Sn. @bybekirbozdag’dan bu insani çağrıya kulak vermelerini rica ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, geçtiğimiz günlerde de yine sosyal medya hesabından Yusuf Kerim’in annesine kavuşması için “6 yaşında ve kanser hastası olan bir çocuğun annesine kavuşması kimseye zarar vermez, aksine vicdanı olan herkesin yüreğine su serper. Evladımız artık anne şefkatini yanında hissetmelidir; hukukun ve insanlığın gereği budur. Bu sadece Yusuf Kerim’i değil, hepimizi iyileştirir!” ifadelerine yer verdiği paylaşımda bulunmuştu.

Editör: Musa özyürek