Genel İdare Kurulu Üyemiz Arslan Ateş, STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Saadet Sahada” çalışması kapsamında Rize’de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Hizan Belediye Başkan Adayımız Cemberi Malak'tan 1500 Kişilik İftar Hizan Belediye Başkan Adayımız Cemberi Malak'tan 1500 Kişilik İftar

Esnafın ve toplumun sıkıntılarını dinleyip çözümün nasıl olabileceği hakkında esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Ateş, “2022 yılının kilitlendiği bir yer var, o da ekonomi. Şu anda her yerde yangın var. Nereye giderseniz gidin herkes bu tablodan etkilenmektedir. Bu sorunun kısa orta ve uzun vadeli çözümünü Saadet Partisi olarak anlatmak mecburiyetindeyiz. Bu yüzden vatandaşlarımızın arasındayız.” dedi.

“Muhalefet partiler olarak hükümetin doğalgaz, EYT ve asgari ücretle ilgili almış oldukları kararlar kısmen bizi memnun ediyor. Eğer yapısal reformlar yapılmış olsaydı ekonomik alanda bunları taşıyabilecek gücümüz de olacaktı ama bu yok” diyen Ateş, şöyle devam etti:

“Muhalefet partileri ve altılı masa Emeklilikte Yaşa Takılanları yıllardır gündeme getirirken bununla ilgili gerekli çalışmaların da yapılması gerektiğini hatırlatarak gündeme getiriyordu. Asgari ücretle ilgili Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, kademeli bir şekilde asgari ücretin açlık sınırı değil fakirlik sınırına getirilebilmesi için yedi yıllık bir projeksiyon tuttu. Sabahleyin kalkıp da asgari ücretle ilgili bir açıklama yaparsanız işsizliği tetiklersiniz, işverenler ve işletmeler bu maliyetin altından kalkamaz hale gelir. Bu yüzden en önemlisi ekonomik alt yapıları iyileştirip milletin sırtına yük olamayacak şekilde refah seviyesini arttıracak hamleler yapmaktır."

Rize İl Başkanımız Muhammet Kaçar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender ve yönetim kurulu üyelerimizde ziyarette Ateş’e eşlik etti.

s8s7s3s1-1

Editör: Musa özyürek