Genel İdare Kurulu (GİK) ve Başkanlık Divanı Üyemiz Yakup Budak, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen iller arasında yer alan Adana’da incelemelerde bulundu.

İl Başkanımız Hasan Şaybak ve yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı heyette depremden zarar gören bölgeler ziyaret edildi.

Gerçek Belediyecilik Milli Görüş Belediyeciliğidir Gerçek Belediyecilik Milli Görüş Belediyeciliğidir

Budak, yaptığı değerlendirmede özellikle barınma ve gıdaya ulaşım noktasında sıkıntıların yaşandığını tespit ettiklerini ifade etti.

İncelemeler kapsamında Cansu’yu, İHH ve AGD ortak çalışmaları ile depremde zarar gören vatandaşlarla görüşme imkanı bulduklarını belirten Budak, “35 kişilik Cansu’yu arama kurtarma ekibi ile enkaz kaldırma çalışmaları hakkında bilgi aldık. Adana’da durum diğer illere göre bir nebze daha iyi diyebiliriz. Bu da çöken bina sayısının diğer illere göre daha az olmasından kaynaklanıyor. Ancak sonuçta ortada bir afet var ve ciddi acılar yaşanıyor. Yardımların koordineli şekilde biran önce afetzedelere ulaştırılması gerekiyor. Zaman afetten etkilenen vatandaşlarımızın aleyhine işliyor. Kaybedilen her bir dakika belki de bir cana mal oluyor. Bunun bilinciyle çalışmaların daha hızlı ve titiz bir şekilde yürütülmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-02-08 at 09.05.04WhatsApp Image 2023-02-08 at 09.05.04 (1)

Editör: Musa özyürek