Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan, Uluslararası Mili Görüş Yardım Organizasyonu (İMG)'nin kurban faaliyetleri kapsamında Mali'de ihtiyaç sahiplerine milletimizin kurban emanetlerini ulaştırdı.

Kurban Bayramı'nı binlerce kilometre uzakta bulunan Mali'de geçiren Çalışkan, İMG'nin kurban yardım organizasyonuna katılarak destek verdi.

Kita Belediye Başkanı Dembele Mamadau ile görüşen Çalışkan, Mali'de gerçekleştirilebilecek projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Büyükelçilik ziyaretinin ardından Milletimizin İMG'ye emanet ettiği kurbanlarının bizzat kesim ve dağıtım çalışmalarında yer alan Çalışkan, şunları kaydetti:

Hatay Milletvekilimiz Çalışkan Adalet Nöbeti Tutan Teğmen Çakır’ın Ailesi İle Bir Araya Geldi Hatay Milletvekilimiz Çalışkan Adalet Nöbeti Tutan Teğmen Çakır’ın Ailesi İle Bir Araya Geldi

"IMG'ye özel olarak teşekkür etmek istiyorum: Bütün ekip cansiperane bir çaba içerisinde, tüm organizasyon titizlik ile yürütüldü. Rahmetli Erbakan'ın partisi olduğumuzu söylediğimizde insanlar bize çok büyük bir heyecan ile yaklaşıyor. Gerçekten son derece titiz bir çalışmayla bütün isimler tek tek oluşturuldu, kurbanlar eşleştirildi ve kesimler kamera kaydına alındı. Belirlenen noktalarda yardım dağıtımları gerçekleştiriliyor. Bu kadar yokluğa rağmen güvenlik probleminin de çok az olduğunu görmek sevindirici. Mali dünyanın en önemli altın üreticilerinden birisi ama altın rezervlerini kendisi değil başka ülkeler, sömürgeci ülkeler kullanıyor. Bu insanlar bu kadar yeraltı zenginliklerine rağmen maalesef yoklukla pençeleşiyor. Burada haydi diyecek, yol gösterecek insanlara ihtiyaç var. Mali umarım ki bu makus tarihini yener. Bu yokluğa biran önce son verir ve bu potansiyellerini değerlendirir. Bizde özellikle Saadet Partisi'nden, rahmetli Necmettin Erbakan'ın partisinden geldiğimizi söylediğimizde insanların çok daha fazla beklentiye girdiğinizi görüyoruz. Bu ülke sıfırdan kurulacak, sıfırdan kalkınmaya ihtiyacı var. Bu kadar yokluk ve olumsuz hayat şartlarına rağmen Filistin hassasiyetini görebiliyoruz. Camilerde gündem hep Filistin. Gazze'ye dua edildiğini görüyoruz."

Mali2

Editör: Saadet Gündem