Genel Başkan Yardımcımız Bülent Kaya, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerden birisi olan Diyarbakır’da incelemelerde bulundu.

Genel Başkan Yardımcımız Kaya şu değerlendirmelerde bulundu; 

“Şehir merkezinde yıkılan altı bina var. İlçelerde de ev veya benzeri küçük yapılarda olan 20 tane civarında yıkılmış olan bina var. Diyarbakır'da altı binada bile şimdiye kadar 97 vefatın olması ve hâlâ her altı binada da kurtarma çalışmalarının devam ediyor olması; sayısı yüzleri, iki yüzleri, üç yüzleri bulan yıkılan binaların bulunduğu diğer illerdeki kurtarma faaliyetlerinin ne kadar büyük sıkıntılar oluşturabileceğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Hava çok soğuk Diyarbakır'da, haliyle şu an en büyük sorun bu… Vatandaşlar kendi evlerine kısmen geçmeye başladı. Hasarlı binalara geçmemeye çalışılıyor. Bazı vatandaşlarımız kırsaldaki, ilçelerdeki eş, dost, akrabalarının yanına gidiyor.  İnsanların konaklayabileceği çadırkentler veya spor salonu gibi yerlerle ilgili çalışma da yapılıyor. Gıda ve benzeri ihtiyaçların temini de sağlanıyor. Şehirde kayıplarımız ve enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımız dışında bir kaos ortamı yok. Ancak Diyarbakır'da altının binanın yıkılmasıyla oluşan bu vahameti gördükçe diğer yerlerdeki kardeşlerimiz için çok daha fazla endişe eder duruma geldik. Öbür taraflar gerçekten çok sıkıntılı; özellikle Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş'ın il ve ilçeleri çok daha sıkıntılı yerler."

Grup Başkanvekilimiz Kaya: Kudüs Sınav Kağıdı Başta D-8 Ülkeleri Olmak Üzere 1,5 Milyarlık İslam Aleminin Önünde Duruyor Grup Başkanvekilimiz Kaya: Kudüs Sınav Kağıdı Başta D-8 Ülkeleri Olmak Üzere 1,5 Milyarlık İslam Aleminin Önünde Duruyor

bülent4bülent3bülent2bülent1

Editör: Saadet Gündem