Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Sunar, Saadet Sahada çalışması kapsamında Diyarbakır’da esnaf, vatandaş, STK, siyasi parti temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.

İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti

Partimizin gelecek vizyonunu ve seçim çalışmalarımızı anlatan Genel Başkan Yardımcımız Sunar, seçimlere 4 ay gibi kısa bir süre kaldığını ve bu zaman dilimini etkin bir şekilde kullanmak istediklerini vurguladı.

Türkiye’de ekonomiden eğitime, sağlıktan adalete kadar her alanda çok ciddi sorunlar olduğuna dikkati çeken Sunar, “Bizler, yarım asrı geriden bırakan siyasal mücadelemiz boyunca her daim ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturuyla hareket ettik. Her daim adaleti, hakkı ve hukuku gözettik. ‘Biz kazanalım da ne olursa olsun’ demedik. Hiçbir zaman, şahıslarımızın ve partimizin politik çıkarlarını, ülkemizin ve insanımızın menfaatlerinin önüne koymadık. Biz bugün de aynı hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir taraftan kendi içinde ‘yalakalık’la var olmaya çalışırken, diğer taraftan bir diğerine karşı ‘şiddet ve nefret dili’yle ayakta kalmaya çalışan bir yapı var karşımızda. Aynı yapı içerisinde ‘liderinin ayakkabısını yalamak’ gerektiğini ifade edenler ile ‘Ankara’nın orta yerinde işlenen cinayeti örtbas etmeye çalışanlar’ bir arada. Biz bu tabloyu ülkemize yakıştıramıyoruz. Mafya, uyuşturucu ve siyaset kelimelerinin aynı cümlede kullanır hale gelmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Adaletin ‘A’sının, özgürlüğün ‘Ö’sünün dahi kalmadığı bu sistemi ülkemize yakıştıramıyoruz. Gençlerimizin evde işsiz oturmasını, paramızın her geçen gün değersizleşmesini, bereketli topraklarımızın atıl bırakılmasını kendimize yakıştıramıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

3-314-242-311-39

Editör: Musa özyürek