İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Birol Aydın, Bahçelievler Belediye Başkan Adayımız Yaşar Avcı ve teşkilat mensuplarımıza seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirilen bıçaklı saldırıya tepki gösterdi.

Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyemiz Fesih Bozan, Hasan Saklanan'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyemiz Fesih Bozan, Hasan Saklanan'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Şirinevler Mahallesinde yaşanan olayda, esnaf ziyaretinde bulunan Saadet Partili gruba sözlü ve bıçaklı saldırıda bulunulmasını kabul etmediklerini belirten Aydın, teşkilat mensuplarıyla beraber Kocasinan Şehit Mehmet Aydın Polis Merkezi Amirliğinin önünde açıklamalarda bulundu.

Aydın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bugün Bahçelievler ilçemizde İlçe Belediye Başkan Adayımız ve arkadaşlar, seçim çalışması ve esnaf ziyareti esnasında, bir esnafa gidiyorlar. Orada uygunsuz sözlerle, küfürlerle muhatap oluyorlar. Dükkanı terk edip caddeye çıkınca da suçlu olan kişi, arkadan bıçakla saldırı yapıyor arkadaşlarımıza. Şükür ki ileri derecede bir durum yok. Suç duyurusunda bulunuldu, gerekli işlemler yapılacak. Savcılığa intikal etti. Tabi bu tip durumlar, seçim sathında hiç de arzu etmediğimiz hadiselerdir. Bir kısım siyasilerin yanlış tutumları, seçmenin tutum ve davranışlarını bu yönde etkiliyor. Biz arkadaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ama bu durumu da kabul etmediğimizi, kabul edemeyeceğimizi ifade ediyoruz.”

Saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunulurken saldırgan da gözaltına alındı.

Editör: Saadet Gündem