Parti Sözcümüz Birol Aydın, Türkiye’yi yasa boğan depremin yaşandığı bölgelerin başında yer alan Kahramanmaraş merkez, Göksun ve Türkoğlu ilçelerinde incelemelerde bulundu. 

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "TBMM, Gazze İçin Topyekun Harekete Geçmelidir" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "TBMM, Gazze İçin Topyekun Harekete Geçmelidir"

Parti Sözcümüz Aydın, izlenimlerinde şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülke ve millet olarak büyük bir felaket, büyük bir sınavla karşı karşıya kaldık.  Göksun, Türkoğlu ve Kahramanmaraş merkezde gördüğümüz durum kelimelerle ifade edilemeyecek kadar ağır, sarsıcı bir durum arz ediyor. Bu tablo karşısında Cenab-ı Hak’tan insanımıza dayanma gücü, tahammül gücü vermesini niyaz ediyoruz. Bir tarafta enkazların altındaki canlar, diğer tarafta büyük bir ümitle, umutla ve ancak iğneyle kuyu kazarcasına sonuç alma zorluğunu yaşayan insanlarımız var. Gördüğümüz yüzlerce yıkık enkaza dönmüş binanın birçoğunda henüz arama kurtarma çalışmalarının, ekiplerinin olmadığını gördük, gördüğümüz her yıkılan, enkaza dönüşen binanın içerisinde birçok insanın varlığını bilerek orada bulunmak can yakıcı. Depremin büyüklüğü şiddeti ve yaygınlığı doğal olarak birçok şeyi zorlaştırıyor, yollarda ve gittiğimiz yerlerde gördüğümüz; bir tarafta milletimizin duası, devletin bütün kurum ve kuruluşlarının, il, ilçe belediyelerinin sivil toplum kuruluşlarının çabası ve gayreti takdire şayan. Ancak bir koordinasyon eksikliğini görmemek de mümkün değil. Kahramanmaraş’ta fabrikalar hal binası iş yerleri konutlar yerle yeksan olmuş. Bu ağır imtihandan ülkemizi ve insanımızı en az kayıpla kurtarmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum."

WhatsApp Image 2023-02-07 at 21.18.00 (1)WhatsApp Image 2023-02-07 at 21.18.00WhatsApp Image 2023-02-07 at 21.18.00 (2)WhatsApp Image 2023-02-07 at 21.18.12WhatsApp Image 2023-02-07 at 21.18.13

Editör: Saadet Gündem