Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya, Millet-Vekili Buluşması programı kapsamında Edirne’de, esnaf, vatandaşlar, STK temsilcilerini ziyaret ederek basın mensupları ile bir araya geldi.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İliç Maden Kazasını Tarihe Gömemeyeceksiniz" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İliç Maden Kazasını Tarihe Gömemeyeceksiniz"

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaya, şunları söyledi:

“Biz bugün hep beraber şu gerçekle yüzleşmiş durumdayız; bizim ekonomimiz sallantıda. Bizim ekonomimiz kendi ayakları üzerinde duramıyor. Bizim ekonomimiz dışarıdan gelecek paraya bağımlı hale geldi ve biz dolar bazında dünyanın en yüksek faizini ödeyerek borçlanıyoruz. Yüzde 8-9’la borçlanmak zorunda kalıyoruz. Böyle bir ortamda yani 27 lira olan dolar 28 lira olduğunda bu ülkenin borcu 500 milyar lira artıyor. Peki döviz var mı? Yok. Turizm gelirlerimiz yetiyor mu? Hayır. İthalat ihracatımızın 1 milyar dolar önünde ve bu ortamda borçlanmaktan başka seçenek bulamıyoruz. Belki Edirne coğrafyası için bunu söylemek doğru olmaz. Edirne’de endüstriyel tarım yapıldığı için ve önemli ölçüde en azından yerli üretimin teşvik edilmesi ve çiftçilerin de göstermiş oldukları fedakarlıkla ortaya çıkmış olmasından dolayı ama Anadolu’da çiftçilerimiz artık tarımdan çekiliyor. Bu insan neden ekip bu kadar sıkıntı yaşasın? Sosyal problemlerimiz de var. Biz Saadet Partisi olarak hep şunu söyledik; bizler farklı siyasi düşüncelere sahip olabiliriz. Farklı partilere mensup olabiliriz ama aynı memleketin insanıyız. Aynı sıkıntılarla karşı karşıyayız. Aynı ekonomik zorlukları yaşıyoruz. Hepimizin çocukları aynı şekilde bu sıkıntılarla boğuşuyor. Bizim bu sıkıntıları aşabilmemiz adına ortak aklı inşa etme sürecine ivedilikle girmemiz gerekiyor. Şu anda bütün yetkilerin bir kişinin iki dudağı arasına sıkıştırıldığı Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Türkiye’nin problemlerini çözemediği gibi katlanarak daha da artmasına sebep oldu. Bir yerde sorun var, gözlerimizi kapatarak gerçekleri ortadan kaldıramayız. Bu ülkenin bu şekilde sorunlarının üstesinden gelmesi mümkün değil. Tarımıyla, ekonomisiyle dış politikasındaki sorunları çözmesi mümkün değil. Bu ülkenin problemlerini çözebilecek formülleri üretmek zorundayız. Bizler Saadet Partisi, Gelecek Partisi grubu olarak çalışmalarımıza başladık. 10 Saadet 10 Gelecek Partili Milletvekiliyle önümüzdeki 1 Ekim günü meclis açıldığında bütçe maratonunda milletin sıkıntılarını emeklisinden gencimize kadar bütün alanlarda bütçe görüşmelerinde dile getirerek bunların doğru bir şekilde ortaya çıkması için çalışacağız.”

mustafa kaya edirne (18)mustafa kaya edirne (17)mustafa kaya edirne (16)mustafa kaya edirne (15)mustafa kaya edirne (14)mustafa kaya edirne (13)mustafa kaya edirne (12)mustafa kaya edirne (11)mustafa kaya edirne (10)mustafa kaya edirne (9)mustafa kaya edirne (8)mustafa kaya edirne (7)mustafa kaya edirne (6)mustafa kaya edirne (5)mustafa kaya edirne (4)mustafa kaya edirne (3)mustafa kaya edirne (2)mustafa kaya edirne (1)

Editör: Musa özyürek