Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya, Millet-Vekili Buluşması programı kapsamında Tekirdağ Çorlu’da STK temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor"

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kaya, şunları söyledi:

“Önümüzde yerel seçimler var ‘ittifak yapacak mısınız?’ yönünde çok soru alıyoruz. Yerel seçimlerde bizim kimseyi desteklemek gibi bir kararımız yok, onu öncelikle ifade edeyim, Genel Başkanımız ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun katılımıyla tam gün bir çalışma yaptık, bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte orada da aldığımız genel bir ilke kararı var, zaman ilerledikçe bu sizlerle de dikkatine sunulacak. Birinci olarak Saadet Partisi olarak bizim kararımız 1389 seçim çevresinin tamamında kendi adaylarımızla girmek. İkinci olarak ise Gelecek Partisi ile Meclis’te kurmuş olduğumuz grubun yansıması olarak yine birliktelik kurabilir, bazı yerlerde Gelecek Partisi olarak bazı yerlerde Saadet Partisi olarak seçimlere girebileceğimiz anlamına geliyor. Diğer partilerle resmi yürüttüğümüz süreç yok. Bizim dirsek temasımız olabilir diğer partilerle, bu dirsek temasının boyutları da aynen 2019 seçimlerinde olduğu gibi olura ama bizim genel ilke kararımız biz bu seçimlere öncelikle kendi partimiz, sonra Gelecek Partisi’yle yapacağımız görüşmeler neticesinde belirlenen standartlar ölçüsünde seçime gireceğiz.

Çorlu’da Sıkıntılar Var

Çorlu’ya gelmeden önce yaptığımız araştırma ve ilçe teşkilatıyla yaptığımız değerlendirmeler neticesinde; batı ili olmasına rağmen batı ilçesi olmasına rağmen geri kaldığını görüyoruz. Tekirdağ gibi önemli bir sanayi kenti olmasına rağmen insanların nüfus yoğunluğu açısından, gelir düzeyi açısından daha iyi olmasına rağmen Türkiye’nin geri kalmış veya geri kalmış bir beldesi gibi aynı sıkıntılarla karşı karşıyadır. Yıkılan okulların durumuyla ilgili ne ihaleleriyle ilgili bir gelişme var, ne yapılmasıyla ilgili bir gelişme var dolayışla Çorlu tipik bütün Türkiye’nin fotoğrafını yansıtan bir yere dönüşmüş durumda. Bu problemlerin çözülebilmesi mümkün tabi ki mümkün ama bu mantıkla mümkün değil. Türkiye’nin diğer yerlerindeki sıkıntılarından biri olduğu gibi Çorlu’daki en büyük sıkıntıların başında maalesef uyuşturucu trafiğinde gençlerimizin doğrudan hedef alınmasıdır. Lütfen istirham ediyorum, bir partinin genel başkan yardımcısı milletvekili mantığıyla beni dinlemeyin içimiz yanıyor, çocuklarımız uyuşmuş durumda. Türkiye’nin neresinde olursa olsun geleceğe güvenle bakması gereken, geleceğimiz olduğunu söylediğimiz şu anda uyuşturucu tacirlerinin doğrudan gelir kaynakları durumuna dönüşmüşlerdir. Bunun engellenmesi gerekir, bunun biran önce milli güvenlik sorunu olarak değerlendirilmesi gerekir.”

Kaya ve beraberindeki heyet toplantı sonrası, Sanayi ve Ticaret Odası, AGD, Cansuyu, İHH, İlim Yayma Cemiyeti, Gaziler Derneği ziyaretleri, kanaat önderleri ile değerlendirme görüşmeleri ve geçmişte teşkilatımızın çeşitli kademelerinde görev yapmış büyükleriyle buluşmalar gerçekleştirdi.

F6k7zglXIAAXggyF6k7zfyX0AA0miiF6k7zfxWwAAhM2GF6k7zesW0AAzd7TF6k7yBuWoAErBmPF6k7yBfWkAAYUZ9F6k7yBdWgAEzxE4F6k7yBcWkAErDwPF6k7tykXAAA9VnhF6k7tykX0AEmPLlF6k7tykWgAAIXpyF6k7ty6WUAA8R3v

Editör: Musa özyürek