Saadet Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret eden Kamu Taşeron İşçileri Sendikası yönetimi, STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın ile görüştü.

Kamu Taşeron İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Orhan Karagöz başkanlığındaki heyet, Aydın’a sendikalarının misyonunu ve amacını anlattı.

Sendika olarak mağduriyetlerini ve taleplerini ifade eden Karagöz, “Bizler belediye iktisadi teşebbüslerinde çalışan işçileriz ve 696 sayılı KHK ile 1 Nisan 2018 tarihi itibariyle Belediye İktisadi Teşebbüsleri’ne geçen işçilerle birlikte sayımız 573 bin 531 oldu” dedi.

Karagöz, belediyelerde çalışan 573 bin 531 belediye şirket işçisinin kadro talep ettiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Norm kadro ile güvenceli çalışma, 52 günlük ilave tediye, haftalık 40 saat çalışma, kadrolu işçiler ile eşit ücret ve eşit sosyal gibi haklara sahip olmak istiyoruz. SMS ile işten çıkarılmanın son bulmasını, maaş bodrosunun e-Devlet uygulamasına yüklenilmesini, zorunlu emeklilik uygulamasının olmamasını ve işçi özlük haklarının alınmasını talep ediyoruz. Ayrıca Belediye İktisadi Teşebbüsleri’nde zabıta ve itfaiye biriminde çalıştırılan şirket işçilerinin de 657 sayılı Devlet Memuru Kanununa göre istihdam edilmelerini talep ediyoruz.”

“Gerekli çabayı göstereceğiz”

Kamu Taşeron İşçileri Sendikası’nın mağduriyet ve taleplerine karşılıksız kalmayacaklarını vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın, bunları not alarak aldıklarını ve konuyu takip edeceklerini, mağduriyetlerin giderilmesi için somut adımlar atacaklarını belirtti.

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saadet-Gelecek Grubunu Ziyaret Etti TBMM Başkanı Kurtulmuş, Saadet-Gelecek Grubunu Ziyaret Etti

Aydın, yetki verildiği ilk andan itibaren sorunların çözülmesiyle alakalı gerekenlerin yapılacağını ve konunun gündem olması adına gerekli çabayı göstereceklerini dile getirdi.

Kamu Taşeron İşçileri Sendikası’nın Saadet Partisi’ne gerçekleştirdiği ziyaret, günün anısına fotoğraf çektirilmesiyle son buldu.

IMG-20230120-WA0010IMG-20230120-WA0011

Editör: Saadet Gündem