Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 2019 yerel seçimlerinde öldürülen sandık müşahitlerimizin katillerinin yargılama sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde, Malatya-Pütürge'de partimizin sandık müşahitleri Hasan ve İlyas Aktaş kardeşlerimiz sandık başında katledilmiş, Ali Aktaş kardeşimiz de yaralanmış ve ‘siyaset ile cinayet’ kelimelerinin yan yana gelişi hepimizi derinden sarsmıştı” ifadesine yer verdi.

Ne yazık ki, geride yetim çocukların, gözü yaşlı anaların ve eşlerin kaldığı katliamın ardından işleyen sürecin çok daha vahim olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız, “Faillere önce iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmiş, ancak sonra ‘indirim’le müebbet hapis cezasına hükmedilmiştir. Ancak bu ‘indirim’ de yeterli görülmemiş olacak ki, çeşitli kılıflar uydurularak failler hakkında verilen karar bozulmuştur. Anlaşılan yine bir ‘indirim’ yapılarak bu ceza düşürülecek ve ikinci bir ‘indirim’ ile çok düşük bir cezaya hükmedilecektir. İki insanı sandık başında, herkesin gözü önünde katletmenin cezası bu olmamalıdır! Adeta lütuf gibi yapılan bu ‘indirimler’ sonunda adalet nasıl yerini bulacaktır? Katili ve maktulü, siyasi görüşüne göre değerlendirmeyi adaletle bağdaştırmak mümkün değildir! Kırşehir'de görülecek bu davayı avukatlarımızla ve teşkilat mensuplarımızla birlikte çok yakından takip edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Adaletin tecelli etmesini ve siyasi hesapların hukukun önüne geçmemesi temennisinde bulunan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Ancak aksi bir durumda, Saadet Partisi olarak hukuki ve siyasi mücadelemize kararlılıkla devam edeceğimizin de herkes tarafından bilinmesini isterim. Katledilen kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Saadet Gündem