Yerel seçimlere sayılı günler kala belediye başkan adaylarımız bir yandan kapı kapı dolaşarak esnaf ve vatandaşları ziyaret ederken bir yandan da projelerini açıklamaya devam ediyor.

Toplumun her kesimine yönelik projelerle dikkatleri üzerlerine çeken adaylarımız, gittikleri her bölgede ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!" Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mahmut Arıkan, 31 Mart yerel seçimlerinde seçilmesi halinde gençlere evlilik desteği sağlayacağını ifade etti.

Gençlerin halini en iyi anlayacak adaylardan birisi olduğunu belirten Arıkan, “Genç kardeşlerim! Büyükşehir adayları içerisinde en genç aday olarak, sizin derdinizi en iyi anlayacak bir abinizim. Öyle ya, dedeniz yaşındaki bir başkan sizin derdinizi ne bilsin? Bizim ilk hedefimiz ‘sosyalleşememe’ sorununu ortadan kaldırmak. Bunun için hem Kayserili hem de Kayseri’de üniversite okuyan öğrencilerimizi öğrenim, kültür, kırtasiye, sanat ve spor alanlarında desteklemek amacıyla bir kart hazırlayacağız. Bu kart ile gençlerimiz diledikleri gibi sosyalleşecek. Gençler: Her ay bir sinema bileti bizden! En önemlisini söylüyorum gençlerimize toplu taşıma ücretsiz olacak. Bu gençlerimize destek olduk, güzelce okullarını bitirdiler ve mezun oldular. Peki sonra? Ben biliyorum ki zorlu bir iş arama sürecine girecekler. Bu abiniz o zaman da yanınızda olacak. Yeni mezun gençlerimiz için online bir platform kuracağız. Önce gencimizi belediyemizde ağırlayacağız. Bir çay ikram edeceğiz. Ardından Belediye ve İş Dünyası iş birliği ile firmalarda oluşturulan pozisyonlara; cvsi uygun gençlerimizi biz yerleştireceğiz. Kısacası, Kayserili genç kardeşim: ‘Senin Dayın Biz Olacağız.’

150 BİN TL’ye KADAR EVLİLİK DESTEĞİ

Peki, okulu da bitti, iş meselesini de hallettik. Ee? Hayırlı işte de bir omuz vermeyelim mi? Biz gençlerimize 150.000 TL’ye kadar evlilik desteği vereceğiz. Yeter ki gençlerimiz mutlu ve huzurlu bir yuva kursunlar.  Biz sadece partililerin, belli çevrelerin çocuklarının değil; Kayserili hemşerimin evladının nikah memuru olmaya talibiz. Gençler; biz sizin için kız istemeye gideriz, evlilik desteğimiz var, nikah memurunuz da hazır; Haydi bakalım! Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz.”

Editör: Saadet Gündem