Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gündeme damga vurdu. Arıkan'ın seçim sürecinde yaşanan gelişmelere ilişkin yapmış olduğu konuşma, büyük ilgi ve destek gördü.

Konuşmasında, AK Parti'nin siyasi afiş ve pankartlarıyla ilgili olarak seçim kuruluna dilekçe vermesi ve bunun sonucunda alınan toplatma kararını eleştiren Arıkan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na Hamas Tepkisi Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na Hamas Tepkisi

"Değerli hemşehrilerim, AK Parti siyasi partilerin afiş ve pankartları için kirlilik oluşturuyor gerekçesiyle seçim kuruluna bir dilekçe verdi. Bunun üzerine seçim kurulu bunları toplatma kararı aldı. Sanki iki aydır neredeyse üç metrede bir kendi bayrakları, pankartları yokmuş gibi bir davranış söz konusu. Bu itirazlar iki ay önce olmuş olsaydı emin olun biz bu itirazı samimi bulabilirdik. Fakat mesele basit. Billboard dönemi başlayınca belediyenin parasıyla yani bizim paramızla, kamunun tüm gücüyle sadece kendi fotoğraflarını asmayı planlıyorlar."

Arıkan, seçim sürecinde adil bir rekabetin önemine vurgu yaparak şunları dile getirdi:

"Sayın AK Parti'nin yerel yöneticileri, sizin bu tip basit hesaplarınız bizim için hiçbir sorun teşkil etmiyor. Biliyoruz, rahatsız oldunuz. Şehrin her yerinde bizi görüyorsunuz. Şimdi değişen hiçbir şey olmayacak. Yine şehrin her yerinde bizi görmeye devam edeceksiniz."

Son olarak, Arıkan seçim sürecinin demokratik bir ortamda geçmesi gerektiğini ve herkesin adil bir şekilde yarışması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

"AK Partili yöneticiler, korkmanıza gerek yok. Gelin bu seçimleri hep beraber bir demokrasi şölenine çevirelim. Eğer milletimiz bir değişim istiyorsa bunun da önünü cesurca açalım. Eğer milletimizin size bir öfkesi varsa, bir kini varsa bunu itfaiye araçlarıyla zabıta arkadaşlarımızla söküp atamazsınız. Şunu da unutmayın. Hemşehrilerimizin bize olan sevgisini, sempatisini, desteğini kamu imkanlarıyla elde edemezsiniz."

Editör: Saadet Gündem