Genel Başkan Yardımcımız ve Kayseri Milletvekilimiz Mahmut Arıkan, TBMM Dijital Mecralar Komisyonu olarak TikTok Türkiye temsilcisini dinlediklerini belirterek önemli sorunlara dikkat çekti.

Ekonomik anlamda ümidini kesen ve daha kolay yoldan para kazanmak isteyen gençlerin sosyal medyalara yönelmesi, gençlerin neden TikTok tercih ettiğinin araştırılmasını önerdi. 

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "TBMM, Gazze İçin Topyekun Harekete Geçmelidir" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "TBMM, Gazze İçin Topyekun Harekete Geçmelidir"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyonu TikTok Türkiye temsilcisini dinledi. Dinleyenler arasında komisyon üyesi olan Genel Başkan yardımcımız ve Kayseri Milletvekilimiz Mahmut Arıkan’da vardı.

Arıkan, yaptığı paylaşımda sosyal medya üzerinden yaşanan sıkıntıları dile getirerek, çözümleri için araştırmalar yapılmasını önerdi. 

Arıkan, “Bugün TBMM Dijital Mecralar Komisyonu olarak TikTok Türkiye temsilcisini dinledik, milletimizin bize yönelttiği soruları sorduk. Topluluk kuralları, TikTok algoritması, içerik filtreleme, vergilendirme konuları görüşüldü. Fakat tatmin edici cevaplar alamadık. Son yaşanan olaylar ışığında hukukun işletilmesini çok önemli buluyoruz. Teşhircilik gibi suçların ivedi ve gerekli cezayı alması önemli. Öte yandan gençler arasında niçin TikTok kullanımı yaygın bunu araştırılması da önemlidir. Mevcut ekonomik şartlarda, ortalama bir yaşam standardından ümidini kesen gençler daha kolay para kazanmanın yollarına başvuruyor. Sosyal medya kullanımı ile ekonomi arasındaki bağlantıları ortaya koymak da isabetli olacaktır.” dedi. 

Editör: Saadet Gündem