Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol ve partililer ile birlikte cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi çalışmaları kapsamında Zonguldak’ta ziyaretlerde bulundu.

Gazeteciler Cemiyetini ve yerel basını ziyaret eden Kaya, Saadet Partisi’nin tüm teşkilatlarıyla seçim çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti

28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan ikinci tur seçimlerde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olarak seçileceğine inandıklarını dile getiren Kaya, şunları söyledi:

"Her seçimin kendine özgü koşulları vardır. Her iki aday da 28 Mayıs günü sıfırdan başlayacak. Böyle bir durumda bizim umudumuzun çok güçlü olduğunu ifade etmek istiyorum. Dünyada da aslında ilk turda ikinci bitiren adayların ikinci turda açık farkla kazandığı örnekleri de çok. Karadağ'da var, Avusturya'da var, Şili’de var. Dolayısıyla burada  farklı bir değerlendirme içerisine girmek veya psikolojik taktiklerle Millet İttifakı seçmenine yönelik propaganda çalışmalarının etkisi olmayacağına inanıyorum. Ben milletimizi sandığa davet ediyorum 3K diye tarif ettiğimiz toplumsal kesimler var. Küskünler, kararsızlar, kızgınlar. Bu 3K olarak tarif ettiğimiz insanlarımızı biz bu seçimde sandığa gelerek iradelerini ortaya koymalarını bekliyoruz. Şayet 28 Mayıs'ta gitmedikleri takdirde önümüzdeki beş yıl bir daha böyle bir durumu  göremeyecekleri için bu önemli bir sorumluluk. Bu hem kendileri adına hem ülkemiz hem milletimiz adına önemli bir sorumluluk. Tarihi bir sorumluluk mutlaka bunu yerine getirmelerini kendilerinden talep ediyoruz.

Kaya, ülke yönetimindeki sıkıntılara da dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle beraber bütün yetkilerin bir kişide sıkıştırılmış olması ülkedeki problemlerin daha da artmasına sebep oluyor. Bireysel ilişkiler, kişisel yaklaşımlar ülke yönetiminde etkilidir. Ama devlet aklı kurumlarıyla taşınır. Şu anda kurumlarımızın olması gereken noktada faaliyet gösteremiyor ve parti devletine dönen bir anlayışla maalesef ülke yönetiliyor. Millet İttifakı gibi birbirlerinden farklı olsalar da iki seneye yaklaşan zamandan beri ortaya koydukları çözüm önerileriyle Ortak politikalar mutabakat metni gibi iki bin üç yüz vaatten oluşan iki yüz kırk sayfayı aşkın hükümet programını oluşturabilen bir iktidarın ülkenin problemlerini çözüm noktasında çok önemli işler yapabileceğini düşünüyoruz. Ülkemizin bu kamplaşma ve kutuplaşma ortamından siyasetin kin ve nefret dilinden kurtulması gerekiyor." şeklinde konuştu.

z7z6z4z5z2

Editör: Musa özyürek