Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adıyaman’da Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde iftarda bir araya geldi.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, D-8 Ülkelerinin Dışişleri Bakanlarına Mektup Gönderdi Genel Başkanımız Karamollaoğlu, D-8 Ülkelerinin Dışişleri Bakanlarına Mektup Gönderdi

Millet İttifakı liderleri, İstanbul İl Başkanlığımızın Adıyaman’da kurmuş olduğu aşevi çadırında depremzede ailelerle birlikte iftar yaptı.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, depremzedelerin yıkılan ev, dükkân ve ahırlarını 5 kuruş almadan yapacaklarını belirterek, “Şimdi size diyorlar ki, helalleşelim. Biz öyle değil, biz sizden helallik isteyeceğiz ama nasıl? Biz evinizi, dükkânınızı, ahırınızı yapacağız. Sizden 5 kuruş dahi almayacağız. Ondan sonra geleceğiz, anahtarlarınızı teslim ederken diyeceğiz ki, ‘yakınlarınızı kaybettiniz, ölenleri getirmek mümkün değil ama size evinizi, dükkânınızı ne varsa yaptık, anahtarını teslim ediyoruz, gelin şimdi helalleşelim’. Bizim helalleşmemiz böyle olacak. Bölgenin bütün sıkıntılarını biliyoruz. Hepsini çözeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yaptığı konuşmada, “Bugünkü manzaraya bakıldığında mevcut iktidarın ülkenin problemlerini çözmesinin mümkün olmadığını vurguladı. Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Bugünkü manzaraya baktığımız zaman bir sene sonra Türkiye’nin problemlerini bunların çözmesi mümkün değil. Bu mantıkla iki ayda geldikleri yol belli, yapamazlar. Çünkü üslupları yanlış, meseleyi ele alışları yanlış. Şundan emin olun, biz sizin yanınızdayız. Millet İttifakı, 14 Mayıs’ta Allah nasip eder, bu milletin desteği ile iktidara gelirse problemler nasıl çözülür, nasıl ele alınır, çok daha yakından göreceksiniz.” ifadelerine yer verdi.

adıyaman4adıyaman3adıyaman2adıyaman1

Editör: Saadet Gündem